MŠK Púchov - FKM Karlova Ves 8:8 (4:4)

Góly: Lednár 4, Srpoň 2, Fraňo, Vavríček.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Fanev, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hržič, Šogor, Srpoň, Petrila, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Hasík, Fraňo. Tréner: Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Výborný výkon proti Trenčínu spred dvoch týždňov postavil "Karlovku" v Púchove do úlohy mierneho favorita, avšak v krátkej histórii vzájomných zápasov sme s týmto súperom odohrali vždy veľmi vyrovnané zápasy.

Trhliny vo víťaznom pláne sa objavili ešte skôr, ako klubový autobus nabral v nedeľu skoro ráno smer horné Považie. Nenastúpilo doň 13 gólov z doterajšieho priebehu ligy, ktoré nastrieľali zranení alebo chorí P. Veidinger, D. Kachút a M. Kaliský, čo predstavovalo viac ako tretinu streleckej potencie mužstva. Výzva tiež čakala na asistenta trénera M. Chocinu, ktorý musel celý zápas odkoučovať sám, keďže hlavný tréner Š. Šogor mal iné povinnosti. Napriek tomu malo mužstvo výborný vstup a dvomi gólmi tradičných strelcov O. Lednára a S. Srpoňa, ktorí v prvom polčase hrali tentoraz v rôznych formáciách, sa ujalo vedenia. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a aj priebežné skóre sa prikláňalo raz na jednu, inokedy na druhú stranu. Polčasová remíza 4:4 vcelku verne odrážala dianie na oboch stranách ihriska.

Po väčšinu druhej časti hry sa už naše mužstvo bránilo narastajúcemu tlaku domácich. Ten vyplýval jednak z väčšej fyzickej sily kľúčových hráčov Púchova, jednak z absencie dlhšej a presnejšej medzihry na našej strane. Chlapcom v tomto zápase nevychádzal kvalitný prvý dotyk s loptou, čím trpelo zakladanie útokov a postupný prechod na súperovu polovicu. Napriek tomu sme sa najmä zásluhou typického gólového inštinktu O. Lednára dostali v priebehu 4 minút do dvojgólového trháku a ten sme - vďaka dobrým výkonom brankárov a značnej dávky šťastia - držali až do samého záveru. V ňom sa predsa len prejavila prevaha Púchovčanov, ktorí dvomi úspešnými strelami zrovnali konečné skóre niekoľko desiatok sekúnd pred koncom.

Vzhľadom na priebeh zápasu a finálnu gólovú zápletku sa môže zdať, že sme v Púchove dva body stratili. Na druhej strane, dnes naše mužstvo ako celok nebolo po celý zápas v ideálnom rozpoložení a nebyť niekoľkých nadpriemerných výkonov jednotlivcov, mohli sme odchádzať z Považia s prázdnymi rukami.