Na kopaniciach sme potvrdili úlohu favorita

Na kopaniciach sme v nádhernom jesennom počasí potvrdili úlohu favorita proti zrejme najslabšiemu mužstvu tejto vekovej kategórie v prvej lige. Od prvej minúty to bol v podstate futbal na jednu bránku, pričom náš súper sa dostával na našu polovicu iba výkopmi brankára. Po jednom z nich aj skóroval parádnym volejom, ktorý sa odrazil od oboch tyčí našej brány. Pozitívne bolo, že naši chlapci sa dostávali poľahky do gólových šancí, ktoré však zahadzovali ako na bežiacom páse. Aj napriek tomu rozdiel v skóre rýchlo narastal už do polčasu (1:8).

Ani po prestávke sa obraz hry výrazne nezmenil, naši dobýjali obe bránky súpera, pričom si mohli do sýtosti vyskúšať postupné zakladanie a prechod do útoku priamo od brankárov. Najmä v prvej fáze druhého polčasu sa náš gólostroj trochu zadrhol, opäť kvôli množstvu nepremenených vyložených šancí. Konečné skóre sa nám podarilo skrášliť až v poslednej desaťminútovke, keď sme súperovi nasúkali šesť gólov (konečný stav 2:18). Strelecky sa v jednej formácii presadili najmä Miško Herényi a David Polák, v druhej sa darilo Damiánovi Kachútovi a Oskarovi Ševčíkovi. Nedôrazné zakončovanie by sa nám však už budúci týždeň proti silnej Dunajskej Strede mohlo vypomstiť.

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves Bratislava 2:18 (1:8)