Na Memoriáli J. Korca iba jedna prehra

Mladí futbalisti FKM Karlova Ves U11 vylepšili vlaňajšie 5. miesto svojich predchodcov z premiérového Memoriálu Jána Korca a z Veľkých Uheriec sa vrátili so ziskom bronzových medailí.

Na dobre zorganizovanom turnaji odohrali celkom 5 zápasov s bilanciou 3 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra a celkovým skóre 11:6. Do turnaja mužstvo vstúpilo bezgólovou remízou s tímom OŠK Chynorany, ktorý na turnaji predvádzal sympatické výkony. Potom bez väčších problémov zdolali "červeno-bieli" domáce Veľké Uherce (3:0) a v rozhodujúcom zápase o postup zo skupiny aj FŠ M. Hamšíka Jupie Banská Bystrica (3:2). Zdá sa, že pre tohto súpera sme v poslednom čase "osudovým" tímom. Zvíťazili sme totiž vo všetkých troch posledných vzájomných meraniach síl, vždy o gól a zakaždým sme rozhodli v posledných sekundách zápasu!

V semifinále nás čakalo jasne najlepšie mužstvo na celom turnaji a obhajca prvenstva FC ViOn Zlaté Moravce. Mládežnícke výbery tohto klubu patria medzi najlepšie tímy v západnej časti Slovenska a našim futbalistom to dokazovali od úvodných minút semifinálového duelu. Žiaľ, už po troch minútach sme prehrávali 0:2, keď sa dvakrát presadil najlepší hráč turnaja Šimon Penzéš. Ani v ďalšom priebehu zápasu sa nám však hru nepodarilo úplne vyrovnať a na súperovú polovicu sme sa dostávali iba sporadicky.

V zápase o 3. miesto sme bez problémov po druhý raz zvíťazili nad hostiteľmi, tentoraz 5:0. Škoda, že vzhľadom na hrací systém turnaja a vývoj v základných skupinách sa naše mužstvo nestretlo s ďalšími vyspelými mužstvami na turnaji, najmä FK Senica a FC Baník Horná Nitra. Obe mužstvá budú rovnako ako my v sezóne 2015/16 účastníkmi Dôvera 1. ligy mladších žiakov - skupina Západ.

Turnaj vynikajúco vyšiel nášmu útočníkovi Miškovi Herényimu. So 4 gólmi sa dostal do záverečného penaltového rozstrelu o korunu kráľa strelcov celého turnaja a keďže chladnokrvne premenil všetky svoje pokusy, po prvý raz vo svojej kariére sa stal najlepším strelcom turnaja!

Za kvalitne zorganizovaný turnaj v príjemnom prostredí areálu TJ Nový život Veľké Uherce patrí poďakovanie domácemu futbalovému klubu, ako aj Nadácii Jána Korca. Len na máloktorom turnaji podobného rangu napríklad nežiadajú od zúčastnených klubov účastnícky poplatok.