Na Memoriáli Martina Grendára 9 sekúnd od semifinále

V sobotu 7. februára sa mužstvo FKM Karlova Ves U11 zúčastnilo na prvom ročníku Memoriálu Martina Grendára, nedávno zosnulého dlhoročného predsedu najúspešnejšieho slovenského futsalového klubu FoFo Slov-matic Bratislava. V turnaji sme obsadili 5. miesto z 8 účastníkov.

Obrovskú smolu malli chlapci už v úvodnom zápase svojej skupiny proti FK Duslo Šaľa,ktorý sa ukázal napokon pre vývoj celého turnaja z nášho pohľadu ako rozhodujúci. Inkasovali sme 9 sekúnd pred koncom gól, ktorý rozhodol o tom, že sme nepostúpili zo skupiny ďalej do semifinále turnaja. Tešiť nás však môže hneď niekoľko vecí: boli sme jediným mužstvom, ktoré dokázalo uchmatnúť aspoň bod inak suverénnym hostiteľom z Futbalovej akadémie Bratislava. Gól v zápase so Šaľou bol nakoniec jeden jediný gól, ktorý naši chlapci v celom turnaji dostali. Na druhej strane nás však trápila koncovka, keď až v troch zo štyroch vystúpení sme v normálnom hracom čase neskórovali.

V turnaji triumfovala domáca FA Bratislava, ktorá v nádhernom dramatickom finále porazila Duslo Šaľa 2:1 rozhodujúcim gólom v posledných sekundách zápasu. Naši chlapci po bezgólovom zápase o 5. miesto triumfovali nad FC Spartak Trnava v penaltovom rozstrele 2:1.

Najlepším brankárom celého turnaja sa stal Oliver Vajda, ktorý v 4 zápasoch dostal jediný gól. Najužitočnejším hráčom nášho mužstva bol vyhlásený Bruno Berec.

 

Prehľad výsledkov:

FKM Karlova Ves - FK Duslo Šaľa 0:1

FKM Karlova Ves - FA Bratislava 0:0

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 3:0 (góly: Rinaldi 2, Hargaš)

FKM Karlova Ves - Spartak Trnava 0:0 (2:1 na pokutové kopy)

Zostava:

Vajda - Berec, Horn, Hargaš, Vedinger, Hajaš, Šimovčík, Rinaldi.