Na Myjave sme prekvapenie nedopustili

Napriek tomu, že na jar to bol medzi oboma súpermi na Úderníckej pomerne vyrovnaný zápas, na Starú Myjavu cestovala "Karlovka" ako jasný favorit. Napokon žiadnu zápletku nedopustila a od prvých minút držala opraty zápasu jasne vo svojich rukách.

V prvom polčase sa obe naše formácie prezentovali rýchlym kombinačným futbalom. Lopta v správnom čase lietala z kopačky na kopačku, chlapci dobre využívali aj krídelné priestory a tak napriek tomu, že súper hral od začiatku v hlbokej defenzíve a snažil sa prehusťovať svoju obranu, šance sa rodili ako na bežiacom páse. Sedem z nich sme aj dokázali premeniť a do prestávky si vytvoriť komfortný náskok.

Zápas pokračoval v rovnakom duchu aj v druhom polčase. Ale zatiaľ čo prvá formácia bez väčších problémov zúžitkovala svoju jasnú prevahu nad súperom na ďalšie góly, ktoré pribúdali v pravidelnom intervale najmä z kopačiek O. Lednára a S. Srpoňa, druhej formácii sa vo finálnej fáze prestalo dariť. Loptu síce mala po väčšinu času vo svojej moci, ale rýchle presúvanie hry do šírky, využívanie krídiel a aj účinná koncovka sa nepochopiteľne v druhom polčase vytratila. Zahanbujúci čiastkový výsledok 0:1 vyrovnala aspoň ďalekonosná strela K. Horvátha v posledných sekundách zápasu.

Ak sme sa na jar s Myjavou vytrápili, po štyroch mesiacoch bola kvalita opäť jednoznačne na našej strane. Vzhľadom na vyžrebovanie sa však chlapci musia cítiť ako na hojdačke: po silnej Trnave a outsiderovi z kopaníc nás o týždeň doma čaká pre zmenu súper, ktorý je najsilnejší zo silných - AS Trenčín. Podarí sa chlapcom favorita zaskočiť?

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves Bratislava 3:17 (0:7)