Na Petržalke sme "utrpeli" víťazstvo

V krásnom a neustále sa rozrastajúcom areáli petržalskej futbalovej akadémie to mala byť hra mačky s myšou, napokon sme sa však na víťazstvo pomerne dosť natrápili a opäť potvrdili, že proti papierovo slabším mužstvám nám rola favorita zatiaľ nesedí.

Proti o rok mladšiemu súperovi, ktorý navyše nastúpil s nekompletnou zostavou sme sa snažili hrať futbal na viacero prihrávok, s postupným a prepracovaným prechodom do útoku, a aj keď sme mali miestami výraznú prevahu, skóre v náš prospech narastalo len pomaly. Navyše za stavu 1:3 sme čelili pokutovému kopu, ktorý našťastie brankár O. Vajda zneškodnil. Napriek tomu polčasový rozdiel o štyri góly sa nám vzhľadom na priebeh zápasu, ale aj celkovú kvalitu a rozdielnu šírku súpisiek oboch mužstiev musel máliť.

Dalo sa očakávať, že súper, ktorý nedisponoval žiadnymi hráčmi na striedanie a po vzájomnej dohode sa na jednej polovici ihriska dokonca muselo hrať s menším počtom hráčov v poli, bude postupne fyzicky odpadávať. Ani v tejto fáze zápasu však chlapci nedokázali prepnúť na vyšší prevodový stupeň a Petržalku definitívne doraziť. Góly pribúdali postupne približne každých desať minút, medzi nimi to však bola dosť nesúrodá hra, ktorou sme sa súperovi viacmenej prispôsobili. Konečný výsledok je preto sklamaním, ešte väčším však predvedená hra, za ktorú si až na malé výnimky nikto z chlapcov z tohto zápasu pochvalu nezaslúži.

Na chlapcov čaká ešte dohrávka 12. kola proti v tejto sezóne zatiaľ výbornému DAC Dunajská Streda. Na domácej umelej tráve na Molecovej budú mať šancu potvrdiť, že proti silnejším a vyspelejším súperom úmerne k tomu rastie aj ich výkon.

FC Petržalka Akadémia - FKM Karlova Ves Bratislava 1:9 (1:5)

Góly: Lednár 4, Ševčík, Hargaš, Kaliský (11 m), Horváth, Kachút.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Fanev, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Žilinský, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Kaliský, Hasík, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.