Na prestížnom AS Trenčín Cup sme sa nestratili

Počas uplynulého víkendu sa v peknom prostredí futbalového areálu v Nemšovej odohral 3. ročník turnaja AS Trenčín Cup. Vzhľadom na obsadenie ho možno pokojne nazvať aj neoficiálnymi majstrovstvami Slovenska v kategórii U12, veď z absolútnej domácej špičky chýbali iba VSS Košice, FC Nitra, FK Senica a Dukla Banská Bystrica. Naopak, turnaj spestrila účasť kvalitných tímov spoza rieky Moravy - Baník Ostrava, Bohemians Praha a 1. FC Slovácko.

Pozvanie na turnaj sa po prvý krát ušlo aj FKM Karlova Ves. Hralo sa počas dvoch dní spravodlivým systémom každý s každým, takže na všetkých 16 tímov čakala obrovská porcia 15 zápasov hraných na 18 minút s počtom hráčov 7+1. Aj keď viaceré tímy využili šírku svojej súpisky a na každý hrací deň nominovali iné tímy, pre všetkých to bola v samom závere sezóny skutočne náročná fyzická previerka.

FKM Karlova Ves na turnaj vyslal celkom 19 hráčov. Tréneri Šogor a Chocina nemohli rátať so zranenými a chorými Vajdom, Veidingerom, Vavrom a Šogorom. Turnaj však využili na skúšku niekoľkých adeptov bielo-červeného dresu pre novú ligovú sezónu a tak neoficiálnu premiéru zažili Hásik, Vavríček a Záhumenský.

Už tradične mali naši chlapci podstatne lepší prvý deň turnaja. V sobotu zaznamenali 3 výhry, 3 remízy a 2 prehry. Cenné sú najmä nerozhodné výsledky so Slovanom, DAC a najmä s víťazom prvej ligy mladších žiakov v skupine Stred-Východ Tatranom Prešov, pričom v tomto zápase sme inkasovali nešťastný vyrovnávajúci gól až z poslednej akcie zápasu. V nedeľu to už bolo herne i výsledkovo slabšie: zaznamenali sme povinné víťazstvo nad trenčianskou U11 a otočili sme zápas s Hornou Nitrou. Vo zvyšných piatich zápasoch sme prehrali, pričom najmä priebeh stretnutí proti Baníku Ostrava a AS Trenčín bol až príliš jednoznačný. Na druhej strane treba povedať, že práve tieto dve mužstvá vyčnievali po celý turnaj nad ostatné a zaslúžene skončili na prvých dvoch miestach tabuľky.

Nám nakoniec pripadla 9. priečka uprostred 16-člennej tabuľky s bilanciou 5-3-7 z 15 zápasov a skóre 18:21. Pozitívnu bilanciu sme stratili až v posledných dvoch zápasoch s oboma tímami AS Trenčín, keď už viacerí hráči mleli z posledného. V redukovanej tabuľke - bez českých tímov a iba s jedným tímom AS Trenčín - však figurujeme na 6. mieste a dá sa preto povedať, že Karlovka potvrdila svoje postavenie v top desiatke najsilnejších tímov sezóny v tejto vekovej kategórii.

Výsledkový prehľad všetkých zápasov turnaja nájdete TU, výsledky našich zápasov a konečnú tabuľku si môžete pozrieť v rubrike Zápasy/Sezóna 2015/16/Turnaje.

V hornom rade zľava: Chocina (asistent trénera), Čomor, Srpoň, Lednár, Hrzič, Fanev, Horn, Šogor (hlavný tréner). V dolnom rade zľava: Záhumenský, Oros, Manó, Berec, Fraňo, Hargaš. Pozn.: súpiska z druhého dňa turnaja 5.6.2016