Na turnaji Superligy v Trnave

V sobotu sa jedna časť nášho kádra zúčastnila na kvalitne obsadenom turnaji Superligy, ktorý tentoraz organizoval klub FC Spartak Trnava. Turnaj bol už súčasťou prípravy na budúcoročné pôsobenie aktuálnej kagegórie U11 v Dôvera 1. lige mladších žiakov.

Na turnaji hrali kvalitné družstvá, ktoré budú našimi súpermi aj na budúci rok v prvoligovej žiackej súťaži. Zápasy preto mali ukázať, ako sú na tom naši hráči a celý tím pri konfrontácii so slovenskou mládežníckou špičkou.

"Turnaj jasne ukázal najmä dve veci: v tejto chvíli disponujeme úzkym kádrom hráčov schopných hrať na takejto úrovni dôstojnú partiu so svojimi rovesníkmi," povedal hlavný tréner Štefan Šogor. "Zároveň sa naďalej prejavuje veľký tréningový výpadok z posledného obdobia. Naopak, nemám žiadne výhrady voči nasadeniu a úsiliu hráčov, ktoré bolo vo väčšine zápasov turnaja na vysokej úrovni."

Na turnaji sme sa z rôznych dôvodov nemohli predstaviť v najsilnejšom zložení. Hráči Vajda, Srpoň a Veidinger si plnili v rovnakom čase svoje povinnosti v kategórii U12 (prvoligový zápas proti ŠK Slovan Bratislava), útočníci Manó a Herényi mali zase zdravotné problémy. V turnaji sme naopak vyskúšali dvojičky Filipa a Davida Poláka z FK Lamač, ktorí sa napriek tomu, že vekom patria do mladšieho ročníka 2005, predviedli v dobrom svetle.

Turnaj Superliga - Trnava, Peugeot Aréna, ul. K. Mahra 11, sobota 11.04.2015:

FC Spartak Trnava A - FKM Karlova Ves  4:0
FKM Karlova Ves - FA Bratislava 1:4. Gól: Šogor.
FC Nitra - FKM Karlova Ves 5:0
FKM Karlova Ves - FC Spartak Trnava B 2:4. Góly: David Polák 2.
FK Senica - FKM Karlova Ves 3:2. Góly: Filip Polák, Šimovčík.

6. FKM Karlova Ves    5    0    0    5    5:20    0 b.

Zostava: Horn, Berec, Šimovčík, Papulová, Hargaš, Vadkerti, Šogor, Zitta, D. Polák, F. Polák. Tréner: Štefan Šogor.
Góly: D. Polák 2, F. Polák, Šogor, Šimovčík.