Na úvod jari prvá prehra s Interom

V úvodnom jarnom kole FKM Karlova Ves podľahla mestskému rivalovi z Drieňovej FK Inter Bratislava 8:11, keď základ svojho víťazstva položili žlto-čierni už v prvom polčase. Je to vôbec prvá prehra našich chlapcov s Interom v kategórii mladších žiakov vo štvrtom vzájomnom zápase.

Zápas sa hral na umelej tráve na Molecovej ulici v náročných poveternostných podmienkach za sústavného hustého dažďa. Interisti cez zimu akosi "povyrástli" a zmocneli a na prvý pohľad predčili našich chlapcov po fyzickej stránke. Navyše sa rýchlejšie prispôsobili prehustenej kratšej hracej ploche a snažili sa ohrozovať našu bránku z takmer každej pozície. Naši chlapci sa po celý zápas usilovali hrať spôsobom, ktorý trénujú a ktorý by sa mal prejaviť na väčšom ihrisku: zakladali postupné útoky od brankára a kombinačnou hrou na viac prihrávok sa pokúšali dostávať na súperovu polovicu ihriska. Po väčšinu zápasu nám však hru komplikoval pomalší štart na loptu a vyššia fyzická odolnosť súpera v osobných súbojoch.

V zápase sme ani raz nevyhrávali. V úvodných dvadsiatich minútach sa nám však trikrát podarilo vyrovnať náskok súpera. Za stavu 3:5 prišli zrejme kľúčové okamihy zápasu: zatiaľ čo naši chlapci zahodili tri čisté tutovky, z toho dvakrát trafili konštrukciu bránky, Inter nás vyškolil zo streleckej efektívity a z troch striel na bránku dosiahol tri góly. Tým odskočil na neriešiteľných 4:8, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce.

Aj v druhom polčase sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Karlovka v žiadnom prípade nezložila zbrane a snažila sa svojou hrou trpezlivo dobýjať bránku súpera. Inter však hral koncentrovane a priebežný výsledok mu dodal potrebné sebavedomie, ktoré mu možno v predchádzajúcich vzájomných zápasoch trochu chýbalo. Veľa šancí na skorigovanie sme si žiaľ nevypracovali, gólovo v zápase mlčala naša úspešná strelecká dvojica z jesene O. Lednár - S. Srpoň. V tíme hostí mal naopak výnimočný deň J. Hric, ktorý naše konto zaťažil šiestimi gólmi.

Vo vyrovnanom a náročnom zápase sme neboli výrazne slabším mužstvom, ale ani lepším. V rozhodujúcich okamihoch sa od nás odklonila šťastena, možno sme na ťažkom teréne potrebovali zo dva kvalitné zákroky brankárov, aby sme sa mohli uchádzať o úspešnejší výsledok. Chlapci budú mať možnosť ukázať, čo naozaj vedia, už o týždeň vo futbalovejších podmienkach na ihrisku silnej Trnavy.

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Inter Bratislava 8:11 (4:8)