Najťažšia prehra sezóny po nezvládnutom závere

V Trnave na ťažkom rozmočenom teréne utrpel FKM Karlova Ves najťažšiu prehru sezóny, keď s fyzicky silnejším súperom nedokázal udržať krok predovšetkým v poslednej štvrtine zápasu.

Pritom spočiatku to na taký debakel vôbec nevyzeralo. Tréneri síce museli v Trnave poskladať zostavu bez suspendovaného M. Horna a pre zranenie chýbal aj O. Ševčík, hráči, ktorí nastúpili, sa však favorizovaných domácich nezľakli a do polovice prvého polčasu s ním držali celkom vyrovnanú partiu. Najväčšie problémy sme mali na ľavej strane obrany, cez ktorú sa "bílí andelé" dostávali do nebezpečnej blízkosti bránky vďaka najlepším hráčom na ihrisku F. Balážovi a M. Žitnému. Tak padol aj úvodný gól zápasu, keď prízemný center z pravej strany doklepol z bezprostrednej blízkosti do prázdnej bránky N. Blaško. Vzápätí akcia ako cez kopirák skončila našťastie iba na žrdi. Naši chlapci sa na súperovu polovicu dostávali skromnejšie, za zmienku stojí pekná akcia zakončená strelou S. Záhumenského, ktorú obrana domácich zblokovala.

Tlak domácich od začiatku druhého polčasu zosilnel a s ním pribúdali aj gólové šance. Od druhého gólu nás po rohovom kope z pravej strany zachránilo brvno, po ktorej obrana dokázala ešte odkopnúť loptu z bránkovej čiary. Zápas sa výsledkovo definitívne zlomil v 46. minúte, keď sme inkasovali dva góly v rozpätí 60 sekúnd: prvá akcia nápadne pripomínala gól z prvého polčasu, keď center z pravej strany opäť pohodlne do prázdnej bránky umiestnil opäť N. Blaško. Takmer ihneď po zahratí v stredovom kruhu prišla zbytočná strata lopty na vlastnej polovici a tečovaná strela T. Šarmíra skončila oblúkom za chrbtom nášho bezmocného brankára. Nasledovali najlepšie chvíle nášho mužstva v druhom polčase, ktoré prišli s vystriedaním L. Hasíka. Ten sa takmer okamžite po príchode na ihrisko dostal do dvoch sľubných príležitostí, pričom najmä tá druhá bola gólová. Žiaľ, brankár domácich Amrich ho vychytal. Zákonite prišiel trest, keď J. Petrila v rohu šestnástky fauloval a najlepší hráč na ihrisku M. Žitný poslal z nariadeného pokutového kopu brankára O. Vajdu do opačného rohu.

Zvyšné dva góly v našej sieti v posledných minútach zápasu boli už iba dôsledkom veľkej frustrácie, ako aj fyzického vyčerpania všetkých našich hráčov. Viacerí dohrávali s bolestivými nakopnutiami a na hranici svojich síl, preriednutá lavička však trénerom veľa možností na výmenu neposkytovala. Dnes na hlbokom mäkkom teréne všetci hráči toho veľa nabehovali, bohužiaľ väčšinou bez lopty. Stálo ich to veľké množstvo síl, čo sa napokon v závere zápasu prejavilo aj na výsledku.

FC Spartak Trnava - FKM Karlova Ves Bratislava 6:0 (1:0)
Zostava:
Vajda - Sadloň (Krajčír), Hržič, Horváth, Petrila - Vavríček (Časnocha), Oros, Záhumenský, Fraňo - Šogor (Hasík), Popelák. Tréneri: Šogor, Lysák.