Neškodná Karlovka zo Zlatých Moraviec bez bodu

Na jeseň sa obaja súperi postarali o atraktívne futbalové divadlo s množstvom gólových príležitostí, oproti ktorému bol dnešný duel iba slabým odvarom.

Karlovka prišla na zápas výrazne oslabená. Brankár O. Vajda musel zaskočiť za zraneného gólmana v kategórii U15, pričom ho v našej bránke nahradil J. Petrila. Z administratívnych dôvodov nemohli tréneri tiež rátať s D. Rábekom a S. Záhumenský absolvoval práve v tomto termíne sústredenie v tréningovom centre talianskej futbalovej federácie FICG, ktoré si ako jeden z troch nádejných futbalistov z celého Slovenska vybojoval na vlaňajšom letnom kempe. A tak mali tréneri k dispozícii na zápas iba 13 hráčov, vrátanie nie celkom uzdraveného O. Ševčíka.

Domáci boli od začiatku aktívnejší, ale naša obrana ich do bezprostrednej blízkosti bránky príliš nepúšťala. Zo strelami z diaľky si náš alternatívny brankár ľahko poradil. Horšie už bolo, že nášmu mužstvu absolútne nevychádzala súhra a kombinácia, ktorá bola dôležitým faktorom úspechu v minulom kole. Po prvý raz sa sériou prihrávok dostali na súperovu polovicu až po vyše 20 minútach hry. Odohrával sa tak typický medzišestnástkový zápas s platonickou prevahou domácich, v ktorom mohol o výsledku rozhodnúť jediný úspešný moment. Ten prišiel v 21. minúte, keď sme zbytočne stratili loptu ešte na vlastnej polovici, nasledovala rýchla kolmá prihrávka do pokutového územia a najlepší kanonier domácich I. Pištek sa zoči-voči nášmu brankárovi nemýlil. Jedinú akciu nášho mužstva v prvom polčase, ktorá stojí za zmienku, zastavila v 30. minúte zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu: J. Hlpka v dobrej pozícii namiesto samostatného prieniku na bránku volil prihrávku do ofsajdového postavenia.

Tempo ani obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhom polčase. Dokonca sa zdalo, že prevaha domáceho ViOnu už nebola taká očividná ako v prvej časti. Našich chlapcov však naďalej limitovala v dnešnom zápase veľmi slabá kombinačná hra, ktorou sa len zriedka dostávali na dostrel súperovej bránky. Najviac vzruchu priniesla pasáž po 50. minúte. Najprv po rohu domácich z ľavej strany sa vyrazená lopta vrátila pred našu bránku, kde ju doslova na bránkovej čiare vykopával L. Hasík. Vzápätí prišla konečne výborná kolmá prihrávka od K. Horvátha na pravé krídlo R. Vavríčkovi, jeho strelu však obrancovia domácich v poslednej chvíli zblokovali a tým stratila na razancii. Bol to ovšem prvý a zároveň posledný reálny moment ohrozenia bránky Zlatých Moraviec v zápase. Približne od 64. minúty stavili naši tréneri na vabank, dopredu vysunuli K. Horvátha a hrali len na troch obrancov. Dokonca v poslednej minúte pri štandardke si do pokutového územia vbehol aj J. Petrila - inak vyhlásený hlavičkár, k zakončeniu sme sa však nedostali.

Zdalo sa, akoby sme si tento zápas prehrali v hlavách už pred jeho začiatkom, aj v dôsledku rôznych organizačných a administratívnych okolností. Je to škoda, lebo domáci tiež nepredviedli žiadny veľký výkon a tak o bodoch rozhodol jediný moment. Dnešný výkon však chlapcom nemusí stačiť ani o týždeň proti jasne poslednej Skalici.

FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble - FKM Karlova Ves Bratislava 1:0 (1:0)

Zostava: Petrila - Sadloň, Horn, Horváth, Hasík - Oros, Fraňo, Fanev - Hlpka (Čapucha), Popelák, Vavríček. Tréneri: Janšák, Lysák.