Nitra nám ukázala, ako veľmi ešte zaostávame

Prvá konfrontácia so súperom zo silnej šestky v tejto sezóne nedopadla pre Karlovu Ves lichotivo: chlapci za súperom z Nitry zaostávali vo všetkých ukazovateľoch a podľahli mu ešte milosrdným výsledkom, keď rozdiel v hre, výkonnosti, ako aj skóre mohol byť aj dvojnásobný.

Zatiaľ čo Karlovka sa v hornej polovici ihriska citeľne oslabila, Nitra počas leta do svojej zostavy prilákala ďalších top hráčov regiónu (Uhliar, Horvát z Baníka Horná Nitra). Kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami bol markantný od prvých minút zápasu. Hostia ovládli stred poľa, hoci tentoraz nad našimi chlapcami nemali fyzickú prevahu. Boli však technicky vyspelí, rýchlejší s loptou i bez nej, priamočiarejší. Najmä na ľavej strane našej obrany zvádzal statočné súboje s útočníkom A. Horvátom náš M. Horn. O drvivom počiatočnom nápore Nitry svedčí i fakt, že v prvých šiestich minútach hostia zahrávali päť rohových kopov, celkom ich mali v zápase viac ako pätnásť. Karlova Ves sa po prvý raz dostala na súperovú polovicu ihriska až po dvanástich minútach hry! 

Veľký úvodný tlak sme síce prečkali bez pohromy, keď sa neujali viaceré šance hostí spod Zobora. Potom sme však inkasovali dvakrát v krátkom časovom slede. V oboch prípadoch sa hostia bleskovými presnými prihrávkami dostali za chrbát našej obrany a exportní strelci Nitry Š. Penzeš a A. Horvát zoči-voči brankárovi nezaváhali. Vzápätí prišlo k situácii, ktorá do určitej miery aspoň čiastočne zmenila obraz hry. S. Popelák peknou prihrávkou po ľavom krídle vysunul A. Fraňa a jeho dobre mierenú strelu do bránky zakázanou hrou rukou mimo pokutového územia zmaril brankár P. Vasiľ. Nasledovala jasná červená karta a hostia od 26. minúty zápasu dohrávali v desiatich. Následná strela z priameho kopu bola prvým a zároveň žiaľ aj posledným priamym ohrozením súperovej bránky v celom zápase. 

Držanie lopty v druhom polčase sa postupne vyrovnalo. Tréneri chlapcov nabádali, aby sa pokúsili hrať viac s loptou a využívali pri početnej výhode kraje ihriska a krídelné priestory. To sa darilo v druhom polčase podstatne lepšie ako v prvom, avšak iba v úctyhodnej vzdialenosti od súperovej šestnástky. Nitra bola aj v desiatich oveľa nebezpečnejším mužstvom. Napokon sa jej podarilo skórovať aj po rohovom kope, ktorých mala v zápase neúrekom: naša obrana sa nechala prehlavičkovať, vzápätí sme si nepokryli ďalšieho hráča (R. Stareček), ktorý z bezprostrednej blízkosti nemal problém dopraviť loptu do siete. Od vyššej prehry nás zachránila ešte tyč a brvno, zápas sme opäť dohrávali hlboko stiahnutí pred vlastnou bránkou.

Nasledujúcich šesť týždňov bude pre chlapcov veľmi náročných. Postupne ich preveria všetky najlepšie mužstvá západnej skupiny prvej ligy, ktoré patria aj medzi absolútnu slovenskú špičku. Najbližšie už v piatok popoludní ŠK Slovan na rovnakom ihrisku, na ktorom sa v dôsledku daždivého počasia odohral aj zápas s Nitrou. Je nesporné, že objektívna kvalita bude na strane súperov, ale Karlovke nezostáva nič iné, ako dôverovať svojmu systému a svojim schopnostiam. Proti Nitre zdravá viera zostala v kabíne.   

FKM Karlova Ves Bratislava - FC Nitra 0:3 (0:2)
Zostava: Vajda - Petrila (Sadloň), Hržič, Horváth (Krajčír), Horn - Záhumenský (Čapucha), Oros, Vavríček, Ševčík (Hasík) - Fraňo, Popelák. Tréneri: Šogor, Lysák.