Obetavý výkon v Trnave

V jarnej časti nepríjemnými zraneniami neustále terorizovaná Karlovka podala na pôde tradičného klubu sympatický bojovný výkon a nebyť niekoľkých zaváhaní nemusela odchádzať z Trnavy s prázdnymi rukami.

Chlapci tentoraz nastúpili do zápasu maximálne koncentrovaní a bojovne naladení, na nerozoznanie od posledných zápasov proti Dunajskej Strede a Púchovu. Ako by ich absencia troch kľúčových hráčov (Hrzič, Lednár, Vajda) ešte viac zomkla a hrali o dobrý výsledok aj za nich. V úvode zápasu sme hneď trikrát viedli, žiaľ, svoj náskok sme nedokázali zveľadiť ani udržať. Formácii okolo K. Horvátha výdatne pomohol návrat do zostavy M. Šogora a D. Kachúta, čím sa zvýšila ich útočná sila. V bránke zažil krst ohňom L. Smekens, ktorý musel nahradiť O. Vajdu, pre ktorého sa sezóna kvôli zlomenému palcu na ruke zrejme predčasne skončila. Veľká škoda, že doslova v posledných sekundách prvého polčasu sme po dvoch zaváhaniach na oboch stranách dostali po jednom góle, čím sa zápas výsledkovo definitívne preklopil na stranu "bilých andelov".

Hneď po prestávke sme sa opäť súperovi priblížili na jediný gól a zápas bol znovu na istý čas úplne otvorený. Potom nám však Trnava štyrmi zlepenými gólmi v rozpätí 7 minút utiekla a o výsledku bolo rozhodnuté. Ku cti našich hráčov slúži, že sa zo všetkých síl snažili zápas dohrať vo všetkých formáciách zodpovedne a v závere ešte skorigovať výsledok na prijateľné skóre.

Zo zápasu si popri všetkej tej smole, ktorá mužstvo na jar sprevádza, musíme zobrať len to pozitívne. Na ihrisku Trnavy Karlovka vyrovnala svoje jarné strelecké maximum. Desať gólov sme naposledy dali Senici v druhom jarnom kole, predtým sme sa strelecky niekoľko zápasov trápili. Mužstvo dnes hralo oveľa obetavejšie a kompaktnejšie a ak zopakuje takýto výkon aj vo zvyšných zápasoch, určite ešte svoj bodový zisk do konca ligy zveľadí.

FC Spartak Trnava - FKM Karlova Ves Bratislava 14:10 (8:6)
Góly: 
Srpoň 2, Horváth, Šogor, Fraňo, Oros, Veidinger, Kachút, Ševčík, vlastný.
Zostava: Čomor, Smekens - Horn, Fraňo, Kaliský, Veidinger, Srpoň, D.Polák, Berec, Horváth, Vavro, Manó, Oros, Ševčík, Kachút, Šogor, Fanev, Žilinský, Hargaš, Petrila. Tréneri: Šogor, Chocina.