Petržalka tentoraz nad naše sily

Petržalke sa vydarila odveta za minuloročnú nečakanú prehru a na našom dočasnom domácom ihrisku na Pasienkoch nás porazila 2:1 (0:0).

Od úvodu zápasu bolo zrejmé, že pre obe mužstvá má tento duel osobitnú príchuť a tak sa na ihrisku odohrávala náročná šachová partia s dôsledným strážením a minimom šancí. Futbalová kvalita však bola jednoznačne na strane nášho súpera, ktorý si postupne vypracoval viditeľnú územnú prevahu. Našim trénerom navyše nezahrala do karát správa o svalovom zranení R. Vavríčka, ktorý bol kľúčovým hráčom pred týždňom pri výhre v Leviciach. Absenciu stabilných krajných obrancov sa rozhodli vyriešiť nasadením L. Hasíka na pravý kraj obrany, kde od samého začiatku musel zvádzať ťažké súboje s rýchlonohým D. Kachútom.

Jediné dve šance prvého polčasu prišli až v samom závere. Najprv po pravom krídle unikol A. Malík, našťastie pre nás sám pred brankárom zakončil tesne vedľa ľavej žrde. Vzápätí sa Karlovka dostala k rohovému kopu, po ktorom nebezpečne hlavičkoval S. Popelák, následnú skrumáž už obrana bielo-čiernych dokázala vyriešiť bez pohromy.

S prestávkovým bezgólovým stavom chcel náš súper niečo urobiť hneď od samého začiatku druhého polčasu. Využil pritom obrovskú silu svojej lavičky a do zápasu nasadil nášho bývalého najlepšieho strelca O. Lednára, ako aj dispečera hry S. Srpoňa. Väčším nasadením a agresivitou nás takmer okamžite pritlačil na vlastnú polovicu a trpezlivo dobýjal našu svätyňu. V prvých minútach druhého dejstva sa odohrával tiež mikrosúboj dvoch bývalých spoluhráčov - Oliverov - Vajdu a Lednára. Pri nájazde, ako aj následnej gólovej hlavičke ešte náš brankár odolal, tlak súpera však silnel. Naši chlapci nechceli urobiť zbytočnú chybu, ktorá by ich stála zápas, hrali jednoducho. To však išlo na úkor kombinácie alebo akej-takej medzihry, ku ktorej sa v druhom polčase prakticky nedostali.

Výsledkovo sa zápas rozhodol v záverečnej pätnásťminútovke. Najprv M. Horn zastavil prenikajúceho A. Malíka iba za cenu žltej karty a z následného nepriameho kopu, na ktorý skákali až traja útočníci hostí, výborne kopnutý center  pristál na hlave G. Pilinského, ktorý prudkou hlavičkou otvoril skóre. O tri minúty neskôr pri ojedinelom nasťahovaní sa Karlovky pred pokutovým územím Petržalky náš hráč stratil loptu, nasledovala blesková kontra z polovice ihriska v podaní D. Kachúta, ktorý sa zoči-voči brankárovi nemýlil - 0:2. Naši chlapci sa po tomto góle museli aspoň trochu osmeliť, L. Hasík prihral na pravej strane pokutového územia M. Orosovi, ktorý peknou technickou strelou do ľavého horného rohu vykresal iskierku nádeje - 1:2. Na viac však už nezostal čas.

Vzhľadom na priebeh zápasu a šírku súpisiek oboch tímov je prehra o gól pre naše mužstvo lichotivá. Petržalka si po predsezónnych "nákupoch" môže dovoliť postaviť dve rovnocenné jedenástky. V tabuľke by mala už len stúpať. Kvalita sa prejavila najmä v druhom polčase, rozdielovými hráčmi boli najmä obaja krídelní útočníci hostí, ktorých naša obrana napriek nespornej snahe bránila iba veľmi ťažko. Naše mužstvo, žiaľ, v tomto zápase veľa nepredviedlo, súper mu to jednoducho nedovolil. V šestnástke sme prakticky - okrem gólu a jednej štandardky v prvom polčase - ani neboli. V obrane sme sa väčšinou zmohli iba na odkopy, nedokázali sme dlhšie podržať loptu, čím sme sa čoraz viac dostávali pod tlak súpera. Azda budú ďalší súperi pre nás o čosi hrateľnejší.

FKM Karlova Ves Bratislava - FC Petržalka Akadémia 1:2 (0:0)
Gól: 68' Oros.
Zostava: Vajda - Hasík (Čapucha), Petrila, Horváth, Horn - Oros (Žilinský), Rábek, Hlpka (Ševčík) - Fraňo, Záhumenský (Sadloň), Popelák (Fanev). Tréneri: Janšák, Lysák.