Po spackanom začiatku bez nároku na body

V Nitre proti tretiemu mužstvu tabuľky sme nezachytili úvod a po pätnástich minútach prehrávali 0:4. Zlepšená hra v druhom polčase nás aspoň zachránila od rekordnej prehry.

Kto prišiel na tento zápas o pár minút neskôr, iba nechápavo krútil hlavou pri pohľade na svetelnú tabuľu. Nitrania našich chlapcov totálne zaskočili. Mužstvo pripravené na to, že v tomto zápase nebude príliš často kontrolovať loptu a bude musieť veľa behať bez lopty, odohralo s jasným favoritom pomerne vyrovnaný zápas v poli. Domáci nás však totálne vyškolili v efektivite.

Zápas sa rozhodol už v úvodnej pätnásťminútovke. Nitra známa svojou kombinačnou hrou a dominantným držaním lopty, si tentoraz počkala na to, čo vymyslila naši chlapci a po stratách lopty kolmými prihrávkami terorizovala našu obranu. Tej citeľne už v druhom zápase po sebe chýbal K. Horváth (tentoraz z rodinných dôvodov). Domáci mali na svojej strane aj povestné šťastie, najmä pri otváracom góle Š. Pénzeša, ktorý strieľal otočený chrbtom k našej bránke, ale aj pri treťom góle S. Hodúra. Zvyšok polčasu bol už vcelku vyrovnaný, aj keď na našich chlapcoch bola vidieť zreteľná frustrácia z nevydareného úvodu.

Keď krátko po začiatku druhého polčasu po ďalšej našej strate lopty na vlastnej polovici zvýšil M. Mulina po samostatnom nájazde na bránku už na hrozivých 6:0, zdalo sa, že nás od rekordnej porážky v tejto súťaži už nič nezachráni. Karlovke však slúži ku cti, že sa ani za tohto stavu nepoložili a pokúsili sa dohrať zápas, ako najlepšie vedeli. Treba priznať, že k tomu pomohli hneď štyri striedania v tíme domácich, ktoré predsa len narušili dokonale zohratú zostavu. Na našej strane po prvý raz po zlomenine ruky naskočil do zápasu A. Krajčír. Príchodom M. Orosa do zálohy naši začali o čosi presnejšie a dlhšie kombinovať, brankár si pripísal zopár úspešných zákrokov a v závere prišli aj góly. Najprv v 55. min. dostal v stredovom kruhu A. Fraňo trochu viac času aj priestoru, dobrou prihrávkou vysunul do brejku na pravom krídle R. Vavríčka a ten sa v nájazde na brankára nemýlil. Už o tri minúty sa po dravom prieniku ocitol pred nitrianskou bránkou J. Petrila a na dvakrát dopravil loptu do siete. Karlovka vyprodukovala ešte niekoľko situácií, pri ktorých dostala loptu do šestnástky súpera, ale streleniu ďalších gólov chýbal väčší dôraz a lepšia orientácia.

Vzhľadom na katastrofálny úvod nie je konečný výsledok pre nás úplne zlý. Na druhej strane, celkový obraz hry nezodpovedal štvorgólovému rozdielu a keby sa nášmu mužstvu podarilo v úvode neinkasovať, mohlo odohrať výsledkovo vyrovnanejšiu partiu. Každopádne, zápas poskytol trénerom i hráčom viacero užitočných poznatkov pred najbližším kolom, v ktorom privítame lídra celej súťaže - ŠK Slovan.

FC Nitra - FKM Karlova Ves Bratislava 6:2 (5:0)
Góly:
55´ Vavríček, 58´ Petrila
Zostava: Vajda - Hasík (Krajčír), Petrila, Horn, Sadloň (Čapucha) - Fanev (Žilinský), Fraňo, Záhumenský - Vavríček, Popelák, Hlpka (Oros). Trenéri: Janšák, Lysák.