Pred jarnou odvetou

V nedeľu na pravé poludnie zápasom v Leviciach vstúpi FKM Karlova Ves U14 do jarnej odvetnej časti 1. ligy starších žiakov skupina Západ. Počas dlhej štvormesačnej zimnej prestávky sa v mužstve udialo hneď niekoľko zmien.

Začiatkom januára hlavného trénera Štefana Šogora vystriedal Marián Janšák. Z mužstva odišli B. Čomor (Petržalka), E. Hržič (Bernolákovo), R. Časnocha (Iskra Petržalka) a M. Šogor (FKM KV U13). Naopak, do mužstva prišli dlhoočakávané posily, o ktoré sa klub zaujímal už istý čas - Janko Hlpka (Iskra Petržalka) a David Rábek (Žolík Malacky). Trénerská dvojica tak bude mať k dispozícii na jar celkom 18 hráčov, avšak minimálne v prvých dvoch mesiacoch sa bude musieť zaobísť bez A. Krajčíra, ktorý si v poslednom prípravnom zápase nešťastne zlomil ruku.

Paradoxne, ak to po letnom prievane spôsobenom odchodom štyroch najproduktívnejších hráčov do Petržalky vyzeralo zle-nedobre s konkurenciou na útočnej polovici ihriska, pred jarou sa práve útočná fáza javí ako výraznejšie posilnená. Naopak, do obrany veľa alternatív nezostalo, mužstvo sa bude počas celej jari musieť spoľahnúť na jediného brankára a veriť, že sa nikto zo stabilných obrancov nezraní.

Napriek zložitým poveternostným podmienkam mužstvo odohralo v príprave deväť kvalitných zápasov s náročnými súpermi, pričom dosiahlo niekoľko cenných výsledkov. Nad všetky vyčnieva remíza s ŠK Slovan 3:3, víťazstvo na pôde MŠK Senec 2:1, ako aj perfektný prvopolčasový výkon proti ŠTK Šamorín, ktorý sa nachádza na 3. mieste druholigovej súťaže U15. Za vydarené po hernej stránke možno považovať aj víkendové sústredenie v Prahe so zápasmi proti Slavii a Tempo Praha. Žiaľ, v dôsledku chorôb, zranení a častého pendlovania viacerých hráčov, ktorí vypomáhali vybrakovanej U15-ke (Vajda, Horváth, Fraňo, Popelák, Horn), len málokedy mužstvo mohlo nastúpiť v ideálnom zložení.  Treba veriť, že trénerom sa podarí namiešať optimálnu zostavu už počas tohto víkendu v Leviciach v šesťbodovom súboji proti tabuľkovému susedovi. Vôbec v prvých šiestich zápasoch jari bude Karlovka čeliť kvalitou porovnateľným tímom zo spodnej časti tabuľky. Potom príde na rad divoká séria šiestich zápasov za sebou proti top mužstvám extraligistov. Pripomeňme, že na jeseň sa našim chlapcom nepodarilo v týchto zápasoch ani raz skórovať.

Herný prejav, ktorý tím ukázal v príprave, však dáva dôvody pre mierny optimizmus. Chlapci skvalitnili rozohrávku a postupné zakladanie útoku od brankára, zlepšila sa ponuková činnosť v strede poľa a noví hráči J. Hlpka a D. Rábek priniesli väčšiu rýchlosť, priamočiarosť a kvalitnú finálnu prihrávku. Mužstvo stále hľadá typického strelca - zakončovateľa, aj preto bolo viacero tréningov tematicky venovaných streleckej príprave. Azda sa na jar niekto zo štvorice A. Fraňo, L. Hasík, S. Popelák, či R. Vavríček výraznejšie zapíše do tabuľky strelcov.