Prijateľná prehra na pôde lídra

Po dobrom vystúpení v Trnave sa Karlovka pokúsila zopakovať kvalitný výkon aj na ihrisku AS Trenčín, ktorý sa stal medzitým novým lídrom súťaže. Na naše mužstvo však čakal ešte náročnejší a vyspelejší súper, ktorý nám futbal veľmi hrať nedovolil.

Aj napriek tomu sme odohrali prvú štvrtinu solídnym spôsobom a prvý gól padol až po štvrťhodine hry. Súper bol vo väčšine ukazovateľov lepší, rýchlejší, dobre kombinoval, ale do výraznejších šancí ho naša obetavá hra na vlastnej polovici ihriska príliš nepúšťala. Azda po prvý raz od novembra hrali chlapci - až na zraneného brankára O. Vajdu - v kompletnej zostave, po niekoľkých týždňoch sa do stredu obrany vrátila jesenná opora E. Hrzič. Hoci Trenčín do konca polčasu svoj náskok zvýšil na tri góly, stále bolo o čo hrať. O to viac, že v druhom polčase mala proti mladšej formácii AS nastúpiť naša útočnejšia zostava.

Papierové predpoklady sa však v druhom polčase nepotvrdili. Hoci sme ešte 15 minút pred koncom naďalej udržiavali trojgólový rozdiel v skóre, bližšie sme sa k súperovi nedostali. Formácii zloženej z hráčov ročníka 2005 sme dokázali streliť iba dva góly, a hoci samotná hra v poli bola podstatne vyrovnanejšia, v záverečnej pasáži zápasu nám Trenčín predsa len ešte gólovo odskočil. Naopak, naša obranná formácia trenčiansku obranu príliš nepreverila, odohrala však výborný polčas na vlastnej polovici a udržala elitných strelcov súpera na dištanc.

Nebyť záverečnej fázy zápasu, výsledok mohol byť ešte o čosi prijateľnejší. Proti rovesníkom si naši chlapci veľmi do lopty v tomto zápase nekopli, podali však zodpovedný a disciplinovaný výkon s nabehanými kilometrami, po ktorom museli byť riadne unavení. V porovnaní so zápasom v Trnave však dnešnému výkonu predsa len chýbala iskra, trochu viac dynamiky a chuti pobiť sa o lepší výsledok.

AS Trenčín - FKM Karlova Ves Bratislava 11:3 (4:1)

Góly: Kaliský, Srpoň, Lednár.
Zostava: Čomor, Smekens - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Kaliský, Lednár, Fraňo, Žilinský. Tréneri: Šogor, Chocina.