Pripravení na novú sezónu

Len necelé štyri týždne oddychovali chlapci FKM Karlova Ves ročník 2004 od futbalu. Čas medzi posledným turnajom uplynulej sezóny vo Sv. Jure a prvým tréningom (18.7.) využíla väčšina rodín na dovolenky, aby sa v plnej sile a oddýchnutí chlapci vrátili do predsezónneho tréningového procesu. Ten sa odohrával už tradične na domácom ihrisku s umelou trávou na Molecovej ulici, až do odchodu na týždňové sústredenie v už dobre známom príjemnom prostredí areálu FK Slovan v Nemšovej.

Atmosféra v tíme sa s tou pred rokom nedá veľmi porovnávať. Zatiaľ čo vlani bola súpiska z dvoch tretín úplne nová a chlapci sa navzájom spoznávali až v prípravných zápasoch, dnešné mužstvo je konsolidované. Pred sezónou ho opustil jediný hráč - Michal Manó sa vrátil do Petržalky. Kvôli zdravotným problémom začiatok sezóny zrejme nestihnú E. Hržič a B. Berec. Naopak do tímu prišli až štyria šikovní futbalisti, ktorí majú šancu pravidelne hrávať a zvýšiť tak konkurenciu na jednotlivých postoch. Hlavný tréner Š. Šogor tak opäť osvedčil svoj skautský talent, keď do "Karlovky" priviedol M. Sadloňa z NMŠK 1922, S. Záhumenského s FC Malacky, R. Vavríčka z ŠK Lozorno a L. Hasíka z FK Dúbravka.

Stabilita na trénerskych postoch, ako aj na trávniku by mohla byť pre bielo-červených výhodou. Mužstvo na prípravnom turnaji v Reci čo-to ukázalo zo štýlu hry, akým by sa chcelo prezentovať v prvoligovej súťaži, najmä v zápase proti kvalitnému MŠK Senec. Tréner Šogor si pochvaľoval prístup k tréningom, ako aj celkovú disciplínu a správanie chlapcov počas sústredenia. V samotnej sezóne bude mať k dispozícii 24-25 hráčov, pričom mladších z ročníka 2005 zrejme na zopár zápasov "požičia" tímu U12.

Náš predsezónny odhad je, že "Karlovka" by sa mohla bez problémov pohybovať v pokojných vodách stredu tabuľky a minimálne zopakovať vlaňajšie 7. miesto. Ak budú chlapci chcieť sa ďalej zlepšovať a v súťaži niečo dokázať, určite majú na to, aby v sezóne získali skalp niektorého zo silných. Svoje odhodlanie môžu potvrdiť už v otváracom kole: žreb im na úvod prisúdil tradičného rivala Inter Bratislava, ktorý do zápasu pôjde posilnený o dve výhry nad naším mužstvom z prípravného obdobia. Pravdou však je, že v súťažnom zápase nás už takmer dva roky neporazil. Verme, že táto štatistika bude platiť aj po víkende.