Proti DAC sme mohli vyťažiť viac

V peknom prostredí vo Vrakúni na pravé poludnie sa našim chlapcom nepodarilo bodovať a s domácim DAC Dunajská Streda utrpeli rovnakú prehru ako doma na jeseň.

Karlovke sa absolútne nevydaril vstup do zápasu, chlapci pôsobili ospalo a ustráchane a okamžite sa dostali pod tlak. Aj keď sa všetci poctivo zapájali do defenzívnej činnosti, najmä vinou slabšieho štartu na loptu a množstvu nepresných prihrávok dovolili súperovi získať výraznú prevahu. Už v prvých desiatich minútach musel náš brankár riešiť tri-štyri nebezpečné situácie, raz mu pri ďalekonosnej strele pomohlo brvno. Prvý gól v našej sieti bol iba logickým vyústením vývoja zápasu, z nášho pohľadu však bol zbytočný a tak trochu nešťastný. Po rohovom kope z ľavej strany v 17. min. zostala lopta na našom malom vápne a od hlavy a čiastočne asi aj ruky N. Katonu zapadla do bránky po ľavej strane nášho brankára. Treba však povedať, že DAC si gól absolútne zaslúžil, mal aj ďalšie šance a až do 30. min. jednoznačne v zápase dominoval.

Postupom času sa však zdalo, že domáci nasadili od úvodu vzhľadom na horúce slnečné počasie predsa len privysoké tempo a pomaly im začali ubúdať sily. Naši tréneri nabádali chlapcov, aby vytiahli svoj forčeking vyššie na súperovu polovicu a ku koncu prvého polčasu sa zrazu rozloženie síl na ihrisku zmenilo. Domáci mali problémy s rozohrávkou, hra sa presťahovala bližšie k ich bránke a pre nás bola len škoda, že ju prerušil polčasový hvizd rozhodcov.

Druhý polčas ukázal, že naše mužstvo v súčasnom zložení žiaľ nemá ešte takú kvalitu, aby súpera z hornej polovice tabuľky prinútil brániť sa a báť sa o výsledok. Naopak, hneď z prvej akcie po prestávke sme mohli inkasovať po prekvapujúcej prihrávke za chrbát obrany, ktorú domáci útočník poslal popri vybiehajúcom brankárovi iba tesne vedľa ľavej žrde. To bola však na dlhú dobu z oboch strán posledná gólová šanca, lopta sa zväčša pohybovala medzi šestnástkami a naša zónová obrana pracovala pomerne spoľahlivo. Rozuzlenie napokon priniesla 50. min., v ktorej po nevinnej ale zbytočnej strate lopty na pravej strane DAC výborne zvládol ľahkú kombináciu nakrátko, nasledovala presná krížna prihrávka pozdĺž nášho pokutového územia na nabiehajúceho Máte Dömenyho, s ktorým sa nestihol vrátiť náš obranca, a ten z prvej upravil na konečných 2:0. Tesne pred koncom ešte mohol DAC prikrášliť výsledok, keď hlavičkou opečiatkoval brvno našej bránky, ale rozdiel troch gólov by už bol pre nás krutý.

Opticky sa zdalo, že Karlovka mohla z tohto zápasu vyťažiť viac. Je pravda, že nezachytila úvod zápasu a rýchlo inkasovala, ale zápas bol najmä vˇdaka našej pozornej defenzíve dlho výsledkovo otvorený a mohol sa prevážiť na našu stranu. K tomu však chýbal gól, a ten sme nemohli dať, pretože už druhý zápas po sebe sme na súperovu bránku nevyslali ani jediný strelecký pokus.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves Bratislava 2:0 (1:0)

Zostava: Vajda - Hasík (Kot), Petrila, Horn, Sadloň - Oros, Záhumenský (Čapucha), Fanev (Krajčír) - Vavríček, Popelák, Hlpka (Žilinský). Tréneri: Janšák, Lysák.