Prvá prehra vonku

Až v samom závere jesennej časti ligy sme našli premožiteľa v zápase na súperovom ihrisku. FK Senica tak prerušil našu impozantnú sériu piatich výhier za sebou vonku.

Predčasné rozhodnutie žiaľ priniesli už úvodné minúty zápasu, ktorý sa hral v prekrásnom počasí babieho leta. Po troch minútach sme prehrávali 0:3 a tento náskok sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Naši chlapci jednoducho nezachytili úvod zápasu, ktorý sa na žiadosť domácich začal o niekoľko minút skôr, ako bol jeho úradný začiatok. Treba však povedať, že domáca Senica na nás vybehla mimoriadne namotivovaná, bola dôrazná v osobných súbojoch a predčila nás v medzihre, ako aj v rýchlosti s loptou i bez nej. Podala výkon na úrovni najlepších tímov tejto súťaže a potvrdila, že v Senici sa s mládežou pracuje naozaj kvalitne.

My sme mali dobrú pasáž zápasu najmä v druhej polovici prvého polčasu, kedy formácia s útočnými tykadlami Kachút - Šogor proti slabšej senickej formácii vyrovnala hru a vytvorila si niekoľko dobrých šancí na skórovanie a vyrovnanie priebežného skóre. Každá nepremenená šanca však v takomto náročnom zápase bolí dvojnásobne.

V 40. minúte zápasu sme sa po góle O. Lednára priblížili súperovi na jediný gól. Práve vtedy sa však po dlhom čase opäť presadila lepšia senická formácia a dvoma gólmi v krátkom slede nám definitívne vzala nádeje na bodový zisk. Najmä gól A. Bíleho na 4:2, ktorému predchádzala "zidaneovská" finta, bol exportný. Naši chlapci však zápas ani za tohto stavu nevzdali, bojovali až do konca, nastrelili ešte tyčku, ďalší gól sa im už však nepodarilo pridať. Výsledok je v zásade spravodlivý a odráža momentálny rozdiel v kvalite oboch mužstiev. Naši však nesklamali, o čom svedčia aj pomerne vysoké známky od oboch trénerov.

FK Senica - FKM Karlova Ves Bratislava 6:2 (3:1)
Góly: Šogor, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Herényi, Lednár, F. Polák, Fraňo, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.