Rekordné víťazstvo sezóny

V predposlednom domácom zápase sezóny si Karlovka pripísala na svoje konto rekordné víťazstvo sezóny nad oslabeným súperom z Levíc. V zápase sme potvrdili zlepšenú streleckú formu a nastrieľali najviac gólov (20) v jednom zápase. Presvedčivé víťazstvo prišlo po sérii štyroch prehier.

Tesne pred zápasom museli tréneri riešiť problém na brankárskom poste, keďže náhradný brankár L. Smekens mal povinnosti vo svojom ročníku na medzinárodnom turnaji v Rakúsku, a tak musel v bránke zaskočiť A. Fraňo. Až na jedno zaváhanie si počínal spoľahlivo. Hráči z Levíc však v tejto sezóne nedisponujú takou kvalitou, aby nás mohli preveriť. Vzhľadom na nedostatok hráčov vo vyšších ročníkoch museli do zápasu nasadiť až 12 chlapcov mladších o jeden rok. 

Naše mužstvo malo od začiatku zápasu výraznú prevahu. Snažilo sa o kombinačný futbal s postupným prechodom do útoku na niekoľko prihrávok a proti pomerne vysoko hrajúcej obrane súpera sa nám vcelku ľahko darilo dostávať sa do šancí. Niektoré z nich sme premenili, ale minimálne rovnaký počet sme zahodili. Najmä z tohto dôvodu dokázali Levice udržiavať prijateľný stav, keď sa im aj krátko po prestávke podarilo odpovedať na dva naše góly.

To však bolo zo strany hostí všetko. V druhej časti hry súper postupne odpadával a nestačil zachytávať lavínovité útoky našich chlapcov. Výsledkom bolo 12 našich gólov v jednom slede, z ktorých viaceré padli po utešených kombináciách do prázdnej bránky. Výborný výkon v zápase podal najmä P. Veidinger, ktorý konto súpera zaťažil 5 zásahmi. Keby sme však v tomto zápase strelili 30 gólov, nikto by sa nemohol čudovať.

Vysoké víťazstvo po štyroch prehrách padne mužstvu určite vhod pred záverečnými dvomi zápasmi sezóny. Z nich budeme na obhájenie 7. priečky potrebovať aspoň bod, čo pri skončenej maródke a streleckom prebudení nie je nereálne.

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Slovan Levice 20:4 (6:3)

Góly: Veidinger 5, Lednár 3, Hrzič, Srpoň, Kachút, D. Polák po 2, Manó, Ševčík, Kaliský, Žilinský.
Zostava: Čomor, Fraňo - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Kaliský, Lednár, Žilinský. Tréneri: Šogor, Chocina.