Sebavedomý výkon v Leviciach

Naše mužstvo vstúpilo do zápasu suverénne a hneď z prvej akcie rozvlnil sieť kapitán S. Srpoň. Vzápätí sme síce inkasovali vyrovnávajúci gól z kopačky najlepšieho hráča súpera N. Urblíka, ale priebeh zápasu to výrazne neovplyvnilo. Chlapci od začiatku na ihrisku dominovali, snažili sa o kombinačnú hru a postupným prechodom do útoku si vytvárali gólové príležitosti, z ktorých nevyhnutne museli padnúť góly, aj keď opäť zostalo veľa šancí nepremenených. Dnes však nešlo o to, aby sme snaživému súperovi naložili, čo sa doňho zmestí.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a naďalej sa hralo zväčša na jednu bránku - tú domácu. Súper v podstate hrozil iba z ojedinelých brejkových situácií. Konečné skóre zápasu nadobudlo svoju finálnu podobu najmä v úseku medzi 44. a 49. minútou, keď sa nám podarilo skórovať päťkrát za sebou. V druhom polčase sa konečne strelecky presadila formácia vedená S. Srpoňom, čo je prísľubom pred zvyšnými zápasmi jesennej časti ligovej súťaže.

Dnes sa proti súperovi, ktorému chýbali viacerí hráči vypomáhajúci ročníku 2003, mohli chlapci poraziť iba sami - podcenením a nesústredeným výkonom. Našťastie, nič také sa nestalo. Mužstvo zvládlo povinnú jazdu, ako sa na favorita a tretie mužstvo tabuľky patrí a schuti si na kvalitne pripravenom trávniku zahralo. Pred záverom jesene získalo ešte väčšie sebavedomie. Príjemné konštatovanie na adresu tímu, ktorý ešte pred štyrmi mesiacmi nevedel, či vôbec zloží dve schopné lajny a väčšina chlapcov sa navzájom v podstate nepoznala.

FK Slovan Levice - FKM Karlova Ves Bratislava 1:12 (1:5)
Góly: Srpoň 3, Kachút 2, Ševčík 2, Hrzič 2, Lednár 2, F. Polák.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Petrila, D. Polák, Herényi, Lednár, F. Polák, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.