Sezóna, ktorá potvrdila progres

Vo svojej druhej sezóne medzi prvoligovými žiakmi zopakoval FKM Karlova Ves Bratislava pod vedením trénerov Š. Šogora a M. Chocinu 7. miesto medzi 14 účastníkmi. Dá sa povedať, že v žiackych kategóriách je Karlovka najlepším klubom na Slovensku spomedzi tých, ktoré nemajú extraligové áčko. 

V tejto sezóne sa bodový zisk podarilo v porovnaní s vlaňajškom navýšiť o jeden bod (41). Herný progres ešte viac potvrdzuje celkové dosiahnuté skóre 198:167 (+31), ktoré je podstatne lepšie ako v minulej sezóne 187:200 (-13). Znamená to, že mužstvo až na pár ojedinelých výnimiek hralo po celú sezónu s favoritmi dôstojnú partiu, zatiaľ čo s mužstvami z dolnej polovice tabuľky väčšinou s prevahou vyhrávalo.

Medzi najvydarenejšie zápasy možno nepochybne zaradiť historické víťazstvo nad Slovanom vonku (5:3), pričom Karlovka je iba jedným z dvoch klubov, ktorým sa v tejto sezóne podarilo víťaza Západu poraziť. Potešilo tiež jesenné víťazstvo nad DAC Dunajská Streda (6:5), či remíza v Nitre (5:5). Veľmi dobre, hoci bez bodového zisku, hrali chlapci na jeseň doma proti Trenčínu (5:8) i Senici (3:5), na jar odohrali vyrovnaný zápas v Trnave (4:6). Vybuchli azda len dvakrát, aj to ešte na jeseň: doma proti Trnave (3:20), keď mali až príliš veľký rešpekt pred trnavským reprezentantom Slovenska U15 M. Repom, a v Leviciach (6:11). Na jar  sme od nich viac čakali, najmä vzhľadom na predchádzajúcu skvelú fazónu, v Senici (3:12) a nevydaril sa im tiež úvodný zápas na umelej tráve proti Interu (8:11), ktorý našťastie nemal dopad na obhájenie celkového 7. miesta.

Celkom tréneri počas celej sezóny využili 27 hráčov, pričom po jeseni sa rozlúčili s trojicou L. Vavro (11), B. Berec (7) a D. Polák (1). Na jar ich nahradili A. Krajčír (13) a D. Jamrich (12). Zostava sa na jar skonsolidovala, výsledkom čoho je fakt, že až 8 hráčov odohralo plnú porciu 13 jarných zápasov, ďalším deviatim chýbal k tejto méte jediný zápas! Všetkých 26 ligových zápasov v sezóne však majú v nohách iba títo piati "železní muži": obaja brankári B. Čomor a O. Vajda, ďalej obrancovia K. Horváth a M. Horn a najlepší strelec mužstva O. Lednár. O jeden zápas menej majú na svojom konte M. Oros, M. Šogor, S. Záhumenský a M. Sadloň.

O takmer 200 gólov v sieti súperov sa podelilo celkom 20 hráčov. Z tých, ktorí dokončili jarnú časť, neskórovali iba obaja brankári a krajní obrancovia A. Krajčír a M. Horn. Klubovú korunu kráľa strelcov obhájil O. Lednár s 53 presnými zásahmi (vlani 36), čo mu vynieslo 10. miesto medzi najlepšími strelcami kategórie U13 v celoslovenskom meradle. Vzhľadom na oveľa vyššiu kvalitu a najmä vyrovnanosť skupiny Západ oproti Stredu a Východu však Oliverových 53 gólov má väčšiu cenu, ako zásahy niektorých strelcov v tabuľke pred ním. Na jar sa strelecky prebudil D. Kachút a vzájomná úchvatná prestrelka s O. Lednárom o jarného kráľa strelcov skončila napokon nerozhodne 22:22, keď v záverečnom kole proti Petržalke sa títo dvaja strelci podieľali spolu až 9 gólmi na najvyššom víťazstve sezóny. Vyrovnanými výkonmi na jeseň a na jar (22+14) pravidelne rozosmutnieval súperových brankárov aj S. Srpoň.

Do skončenia jari má mužstvo v pláne už iba posledné dva tréningy, potom bude nasledovať takmer štvortýždňový zaslúžený oddych od futbalu. Príprava na novú sezónu začne v pondelok 17. júla, tradičné sústredenie v dobre známom prostredí Nemšovej už čerstvá U14-ka absolvuje v týždni od 23. do 28. júla. V sezóne 2017/18 bude mužstvo účinkovať v 1. lige starších žiakov U14 a bude po prvý raz hrať na regulárne veľké ihrisko v základnej zostave s 11 hráčmi.