ŠK Senec - FKM Karlova Ves 9:5 (4:2)

Góly: Horváth, Ševčík, Lednár, Veidinger, Kaliský.
Zostava: Čomor, Petrila - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Kaliský, Lednár, Fraňo, Žilinský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V nádhernom prostredí Sigotky v Kráľovej pri Senci nám ruže nekvitli a po premárnenom úvode sa nám proti tradične dobrej defenzíve Senca len ťažko dostávalo späť do zápasu.

Súboj o prvú polovicu ligovej tabuľky začali podstatne lepšie domáci, ktorí neprehrali už 5 zápasov za sebou. K vybudovaniu rozhodujúceho náskoku im pomohli aj dve exportné strely z diaľky v rozpätí 120 sekúnd. Naši chlapci pôsobili zakríknutým dojmom, nevedeli sa vysporiadať s dôrazným a vysokým napádaním Senčanov a len s veľkými problémami dokázali udržať loptu vo svojej moci po viac ako dvoch prihrávkach. Už po úvodnej desaťminútovke sme mali štvorgólové manko a prvú propagačnú strelu na bránku súpera sme vyslali až po 13 minútach.

Našu zástavu v tomto zápase tentoraz zodvihla formácia okolo K. Horvátha. Ten zaznamenal náš prvý presný zásah v 16. minúte a ešte do polčasu znižoval na prijateľných 2:4 O. Ševčík. Hneď z prvej akcie po zmene strán doklepoval ideálnu prihrávku S. Srpoňa z pravej strany do prázdnej bránky O. Lednár a zrazu sme boli v hre o úspešný výsledok. Hra sa vyrovnala aj v strede poľa, priebeh druhého polčasu v mnohom pripomenul vzájomné stretnutie na jeseň v Petržalke. Na rozdiel od neho sa však náš súper presadil strelecky a napriek vyrovnanému priebehu definitívne rozhodol o osude duelu piatimi gólmi v rade. V samom závere aj Karlovka ukázala, že vie strieľať z diaľky, keď strely P. Veidingera a M. Kaliského zapadli do seneckej bránky.

Súper dnes vyhral zaslúžene, potvrdil dobrú formu, ktorá ho sprevádza počas celej jarnej časti súťaže a vykresal nádej na prienik do prvej polovice tabuľky. Aby sa tak nestalo, potrebujeme v poslednom zápase sezóny proti Interu bodovať.