ŠK Slovan Bratislava - FKM Karlova Ves 2:0 (1:0)

Zostava: Vajda - Krajčír (Sadloň), Hržič, Horváth, Horn - Fraňo, Oros, Záhumenský (Ševčík), Vavríček (Šogor) - Popelák, Hasík. Tréneri: Šogor, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves odohrala proti favorizovanému ŠK Slovan dôstojnú partiu, v ktorej sa dostávala podstatne častejšie do medzihry, ako v predchádzajúcom zápase s Nitrou. Napokon však podľahla 0:2.

Hernému systému pomohlo, že tréneri posilnili stred poľa na poste štítového záložníka A. Fraňom a v útoku dali príležitosť opäť L. Hasíkovi. Obaja hráči nesklamali, fyzicky predsa len lepšie disponovaný A. Fraňo pomohol našej "mušej" zálohe podržať loptu a opticky sme sa tak ani zďaleka nedostali pod taký tlak, akému sme čelili po väčšinu zápasu s Nitrou. Slovan sa presadzoval najmä po pravej strane, kde využíval rýchlosť a priamočiarosť M. Mišoviča, mimochodom odchovanca Karlovky. Tomu sa doteraz v zápasoch proti svojmu bývalému klubu veľmi nedarilo, vynahradil si to však už v 7. minúte: "robbenovskou" kľučkou sa uvoľnil na hranici šestnástky a presnou strelou k bližšej žrdi do protipohybu nášho brankára otvoril skóre zápasu.

Naše mužstvo nezložilo zbrane a po inkasovanom góle predviedlo najlepšiu fázu zápasu. V 12. minúte domáci brankár podbehol vysoký priamy kop K. Horvátha, ktorý však nanešťastie skončil na žrdi domácej bránky. Vzápätí sa po peknej kombinácii na ľavej strane ocitol v šanci L. Hasík, všetko urobil správne, nebezpečne vystrelil, ale brankár A. Mikoláš belasých podržal. Slovan bol naˇdalej nebezpečný a podkuroval našej obrane striedavo z pravej i ľavej strany, ale tá sa už nenechala prekvapiť a všetky zložité situácie dokázala s prehľadom vyriešiť. Celkove sa dá povedať, že s ohľadom na silu dnešného súpera odohrala Karlovka doteraz najlepší polčas od začiatku prebiehajúcej sez'ony.

V druhom polčase sa už našim chlapcom nedarilo až tak často prenikať na súperovu polovicu. Tlak favorita rástol, ale dlho sa nedokázal presadiť vďaka zodpovednému a obetavému výkonu väčšiny našich hráčov. Nádej na bodový zisk z tohto zápasu sme živili až do 61. minúty, v ktorej Slovan výborne zahral rohový kop na vzdialenú tyč, odkiaľ nikým nekrytý T .Kachnič hlavičkoval do odkrytej časti našej bránky. V závere ešte striedajúci M. Šogor takmer preloboval náhradného brankára Slovana, výsledok sa už nemenil ani po priamom kope Slovana z hranice šestnástky.

Výkon FKM zniesol v tomto zápase oveľa prísnejšie parametre, ako proti Nitre. Slovanu sa nám síce nepodarilo streliť jeho prvý g'ol v súťaži, hoci sme k tomu boli dvakrát veľmi blízko. Pri troche šťastia a skúseností sme nemuseli inkasovať ani jeden z dvoch g'olov, na druhej strane ale treba priznať, že Slovan mal viacero ˇdalších výborných príležitostí. Najbližší pokus o zisk tzv. bodov, s ktorými sa príliš neráta, čaká už o týždeň v domácom prostredí proti Senici.