ŠK Slovan Bratislava - FKM Karlova Ves 21:6 (6:4)

Góly: Kachút 3, Lednár 2, Veidinger (11m).
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Pokorný, Lednár, Fraňo, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Na ihrisku vedúceho mužstva tabuľky ŠK Slovan Bratislava sme utrpeli dosiaľ najvyššiu prehru v doterajšom priebehu súťaže. Slovan nás "poctil" svojou najsilnejšou zostavou, zloženou iba z hráčov ročníka 2004, s ktorou nastupuje v sezóne iba na pár vybraných zápasov. Napriek tomu sme s favoritom odohrali vynikajúci prvý polčas.

Už v úvodnej minúte sme sa ujali vedenia, keď pokutový kop za faul na O. Ševčíka premenil P. Veidinger. Vzápätí D. Kachút zvyšoval na 0:2 a domáci zostali na niekoľko minút zaskočení. Do vedenia sme sa dostali ešte raz, druhým gólom D. Kachúta na 3:4, to však žiaľ bolo z našej strany na dlhé minúty všetko. Priebeh prvého polčasu však nenasvedčoval tomu, že by sa zápas mal skončiť naším debaklom. Pokým naši chlapci vládali, vzorne si plnili svoje povinnosti, výborne dostupovali k hráčom súpera a v poli udržiavali viacmenej vyrovnanú partiu.

Tento spôsob hry sa však v druhom polčase ukázal ako príliš náročný a zatiaľ mužstvo nemá takú fazónu, aby ho dokázalo vydržať po celý zápas. Slovan nám hneď v úvode druhej časti zasadil niekoľko gólových úderov v krátkom slede a svoju gólovú bilanciu zlepšoval v pravidelných intervaloch až do konca zápasu. Naši hráči už s pribúdajúcim časom nedokázali so súperom držať krok fyzicky, Slovanistom dopriali oveľa viac času a priestoru v medzihre a to bola voda na mlyn vyspelých hráčov súpera, ktorí viaceré pekné akcie zakončovali do opustenej brány po vyšachovaní našej obrany. O viac ako polovicu gólov sa podelila trojica M. Sauer, P. Juritka, O. Sütö.

Z tohto zápasu by sme si rozhodne mali zobrať prvých 25 minút, keď sme s najlepším mužstvom ligy dokázali hrať vyrovnaný zápas. Už cez víkend príde na našu staronovú "domácu" trávu súper z opačného konca tabuľky. Chlapci budú mať ideálnu príležitosť zahrať si futbal v zápase, v ktorom budú mať loptu oveľa viac na kopačkách ako dnes a budú si môcť vyskúšať zakladanie postupného útoku a vedomé kombinačné akcie, ktoré nacvičujú na tréningoch.