ŠK Slovan Bratislava - FKM Karlova Ves 3:5 (2:4)

Góly: Kachút 2, Veidinger, Srpoň, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Šogor, Veidinger, Horváth, Kaliský, Oros, Kachút, Srpoň, Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Fraňo, Jamrich, Sadloň, Hargaš, Hásik, Petrila. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves porazil lídra súťaže na jeho ihrisku a zaznamenal tak pravdepodobne najcennejší skalp, odkedy je toto mužstvo spolu v kategórii mladších žiakov.

Naši chlapci od prvej minúty zápasu dodržiavali stanovený herný plán nedovoliť silnému súperovi dostať sa do prečíslení. Obrana akoby pozerala odvetný zápas Ligy majstrov medzi Barcou a Juventusom a prezentovala sa takmer dokonalou "stenou", za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani Chiellini a spol. Pozorné bránenie umožňovalo zakladať rýchle protiútoky založené na presnej kombinácii. Strední útočníci poctivo vypomáhali v strede ihriska a nedovolili "belasým" pripraviť si nebezpečné zakončenie. Po celý prvý polčas plán, ktorý chlapcom naordinovali tréneri Šogor a Chocina, dokonale vychádzal a okrem dvoch akcií, pri ktorých sa nám Slovan dostal za chrbát, sme mu dovolili len strelecké pokusy z väčších vzdialeností, s ktorými si naši brankári hravo poradili.

Naopak, naše protiútoky boli pre súpera smrteľné, presadili sa pri nich tradiční strelci D. Kachút, O. Lednár, S. Srpoň a P. Veidinger. Okrem štyroch gólov nás od ďalších delili len centimetre.

Bolo zrejmé, že Slovan na nás v druhom polčase vybehne. Tak sa aj stalo. Už v prvom útoku nás zachránila od pohromy tyčka. Najmä formácia O. Vajdu zostala tak trochu zaskočená, čo viedlo k nepresnostiam pri rozohrávke a vzniku viacerých nebezpečných šancí. Celá formácia sa postupne stiahla do defenzívy a súper nás zatlačil pred vlastnú bránku. Formácia B. Čomora naopak udržala Slovanistov ďalej od brány a podnikala nebezpečné kontry, ktoré len vďaka drobným nepresnostiam vo finálnej fáze neviedli ku gólom. V čase, keď sa domáci nadychovali k rozhodujúcemu náporu, nám vyšiel skvelý g'olový brejk zakončený na dvakrát D. Kachútom, ktorým sa nám súpera podarilo definitívne mentálne zlomiť. Nenaštartoval ho ani nešťastný gól na 3:5 štyri minúty pred koncom. Historický výsledok pre naše mužstvo sme si umnou hrou a výbornými zákrokmi oboch brankárov v samom závere už postrážili.

"Dnes sme podali mentálne silný a takticky disciplinovaný výkon, ktorý môže pre chlapcov znamenať určitý psychologický medzník v ich ďalšom futbalovom raste," povedal pre náš web hlavný tréner Štefan Šogor. "Presvedčili sa, že majú na to, aby vyhrali na Slovensku takmer nad každým a že cesta, po ktorej idú, môže viesť k úspechom. Už na piatkovom tréningu som videl a cítil, že nastavenie na dôležitý zápas v ich hlavách je správne. Pripravovali sme ich na Slovan po celý týždeň, hlavným motívom nášho odkazu bolo práve sebavedomie vychádzajúce z presvedčenia, že chlapci majú schopnosti odohrať kvalitný zápas aj proti lídrovi súťaže. Chlapci boli na tréningoch sústredení, nikoho nebolo potrebné usmerňovať, čo bolo pred nedeľou povzbudivé. Teraz musíme spoločne zvládnuť ďalšiu úroveň, a to vedieť vyhrávať s prehľadom nad súpermi strednej kategórie a pravidelne tlačiť top súperov. Tento trend musíme potvrdiť už vo štvrtok doma proti Leviciam a o týždeň v Senici."