Solídna jeseň napriek ťažkému žrebu

Veľké víťazstvo v poslednom zápase jesene na "umelke" na Molecovej proti sebavedomému DAC-u z Dunajskej Stredy vrátilo naše mužstvo na pozície, ktoré mu boli predpovedané už pred začiatkom sezóny 2016/17. Karlova Ves uzatvára prvú polovicu ligového pelotónu na západe, hoci popravde treba priznať, že bodový odstup od najlepšej šestky sa mierne zväčšil.

Paradoxne, herne i výsledkovo sme sa silným opäť o čosi priblížili. Chlapci odohrali na jeseň jedenásť solídnych zápasov a vyslovene sklamali iba v dvoch - proti Spartaku Trnava a v Leviciach. Jeseň ukončili vyrovnanou bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza, 6 prehier a s pozitívnym skóre 98:92 a jedným plusovým bodom. Vzhľadom na mimoriadne náročný žreb, ktorý nám na jeseň prisúdil doma všetkých šiestich favoritov, to nie je zlý vklad do jarného vyvrcholenia súťaže. Vonku sme neprehrali v 6 zo 7 zápasov, až na nečakaný "výbuch" v Leviciach. Naopak, doma sme s výnimkou zápasu proti "bilým andelom" boli vyrovnaným súperom Slovanu, Trenčínu, Nitre i Senici, body sa nám však podarilo uchmatnúť až v poslednom kole proti Dunajskej Strede.

Tréneri Š. Šogor a M. Chocina postavili na jeseň do zápasov celkom 25 hráčov, iba desiati z nich však odohrali všetkých 13 zápasov. Tými "železnými" mužmi sú obaja brankári B. Čomor a O. Vajda a hráči v poli K. Horváth, M. Oros, M. Horn, M. Šogor, S. Srpoň, M. Sadloň, R. Vavríček a najlepší strelec O. Lednár. Len o jeden zápas menej odohrali O. Ševčík, S. Záhumenský a L. Hasík.

Do streleckej listiny sa zapísalo celkom 14 hráčov, ktorí sa podelili o 98 gólov. Jesenným kráľom strelcov sa stal O. Lednár s 31 gólmi, čím sa zaradil medzi 10 najlepších kanonierov na Slovensku v tejto vekovej kategórii. Výbornú produktivitu vykazoval aj kapitán S. Srpoň, ktorý okrem 22 gólov prihral O. Lednárovi na väčšinu jeho presných zásahov. 

Niekoľko výborných výkonov predviedlo mužstvo aj v defenzíve. Oprieť sa mohlo o tradične spoľahlivých brankárov B. Čomora a O. Vajdu. Formácia okolo K. Horvátha "vygumovala" útočné esá Slovana a Trenčína, ktorým dovolila za 120 minút streliť iba jediný gól! Škoda zdravotných problémov E. Hržiča v druhej polovici jesene, kvôli ktorým čiastočne trpela obranná fáza hry druhej formácie.

Viacerí chlapci nášho mužstva boli počas jesene pravidelne nominovaní na kontrolné zrazy Výberu Bratislavy BFZ. Do svojej prvej "repre" sa pozreli B. Čomor, O. Vajda, K. Horváth, P. Veidinger, O. Lednár, S. Srpoň, S. Záhumenský i M. Oros. Štyria z nich (Čomor, Lednár, Srpoň a Záhumenský) si napokon zahrali na veľkom medzinárodnom halovom turnaji Bratislava Cup proti výberom Prahy, Záhrebu, Viedne, či Belehradu.