Studená sprcha od Dunajskej

Karty pred týmto dôležitým zápasom o popredné umiestnenie boli rozdané už vopred, žiaľ, v náš neprospech: kým nám z rôznych príčin vypadli až štyria hráči základnej zostavy, súper sa na jar výrazne posilnil, keď lovil najmä v slovanistických vodách. A tak, napriek jesennej výhre 7:3, nebola Karlovka v odvete v žiadnom prípade favoritom.

V snahe vyrovnať silu a potenciál oboch formácií pri spomínaných absenciách tréneri rozdelili nerozlučnú "dvojičku" O. Lednár - S. Srpoň. Až do 20. minúty a v podstate celý prvý polčas sa zdalo, že pri maximálnom nasadení a koncentrácii by sme mohli tento zápas so silným súperom odohrať solídne. V poli sme síce nemali prevahu, predsa len sme si dokázali vytvoriť zopár sľubných šancí na strelenie úvodného gólu, ktorý by nám veľmi pomohol. Nestalo sa. V spomínanej 20. minúte súper skóroval na oboch stranách ihriska v rozpätí niekoľkých sekúnd. Potom sa od nás odvrátila šťastena, keď pekný prienik A. Fraňa skončil na brvne a tesne pred bránkovou čiarou.

V samom úvode druhého polčasu zahodil stopercentnú šancu M. Manó a vzápätí odpískal rozhodca proti nám prísnu penaltu. Od tohto momentu to už išlo s mužstvom dolu vodou. Podobne ako v predchádzajúcich zápasoch (Slovan, Horná Nitra) nám v druhom dejstve výrazne kleslo držanie lopty, na súperovu polovicu sme sa dostávali už iba sporadicky a so zakončovaním to tiež nebola žiadna sláva. Viacerí hráči - zdeptaní a demotivovaní vývojom stretnutia - sa z ihriska akoby vytratili. Aj tomu sa dá pripísať hrozivý rozdiel v skóre, ktorý je však dielom najmä poslednej desaťminútovky. V tom čase inkasovala najmä formácia, ktorej v strede obrany citeľne chýbali E. Hrzič a M. Kaliský.

Posilnený súper nám za niekoľko mesiacov výrazne kvalitatívne "utiekol" a chlapcom vystavil prísne vysvedčenie. V ďalších zápasoch môžeme byť úspešní, iba ak dokážeme rovnako dobre odohrať oba polčasy, koncentrovať sa na hru počas celých 60 minút a - podľa možností - hrať v optimálnej zostave.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves Bratislava 11:1 (3:0)

Gól: Lednár
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Manó, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Veidinger, D. Polák, Lednár, Fraňo, Žilinský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.