Tesná prehra v príprave s Ružinovom

Na umelej tráve vedľajšieho ihriska v Ružovej doline sa v prípravnom zápase stretli starí známi rivali zo súťaže prípraviek PMA1 FC Ružinov a FKM Karlova Ves. Obe mužstvá zimujú po jesennej časti plece pri pleci na treťom, resp. štvrtom mieste tabuľky. Na jeseň sa nám Ružinovčanov podarilo v dramatickom a vyrovnanom zápase poraziť 3:2.

V prípravnom zápase dostali príležitosť takmer všetci hráči A1 a A2, ktorí boli zdraví a prišli na zápas. Hralo sa 3x20 minút a s výnimkou úvodnej tretiny, keď sme boli útočnejším mužstvom a na úvodný gól domácich sme dokázali tesne pred koncom prvej tretiny odpovedať vyrovnávajúcim gólom z kopačky Berty Papulovej, sme boli väčšinu zápasu zatlačení na vlastnej polovici. Chlapci nedokázali podržať loptu dlhšie vo svojej moci a hrozili iba z ojedinelých kontier. Naopak, pred našou bránkou bolo viackrát horúco. Napokon sme inkasovali rozhodujúci gól necelé dve minúty pred koncom, keď sa na našu bránku rútil sám útočník domácich a hoci brankárovi sa podarilo ho vytlačiť zo streleckého uhla, stačil ešte prihrať pred bránku, kde loptu upratali do siete dobiehajúci útočníci domácich.

Tesná prehra bola vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená. Pozitívom zápasu bola pomerne vysoká účasť hráčov a samotný fakt, že sa zápas konal, keďže tejto kategórii v zimnom prípravnom období stále viditeľne chýba tréningová i zápasová prax.

Chlapci a dievča absolvujú ešte dva tréningy a potom sa znovu stretnú až po jarných prázdninách 9. marca.

FC Ružinov - FKM Karlova Ves 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Gól: Papulová.

Zostava: Vajda - Berec, Horn, Papulová, Púchy, Vadkerti, Šogor, Zitta, Rinaldi, Srpoň, Vereš, Rafael, Žilinský, Manó. Tréneri: Ferko, Šándor.