Trnava nám uštedrila najvyššiu prehru v lige

Debakel od "bílých andelov" 3:20 je historicky najvyššou prehrou Karlovky od vstupu do prvoligových súťaži. Doteraz tento nelichotivý rekord držal zápas na Slovane (6:21) z minulej sezóny.

Už vystúpenie Trnavčanov v predchádzajúcom kole v Petržalke dávalo tušiť, že na Údernícku príde mimoriadne silný súper. Od úvodných okamihov zápasu bolo o osude tohto zápasu rozhodnuté. Spartak si rýchlo vypracoval štvorgólové vedenie, góly dával po presných rýchlych kombináciách a narážačkách zoči-voči našim brankárom. Jeho hráči boli lepší vo všetkom, pričom imponovala najmä rýchlosť, neskutočný dôraz a vírivý pohyb prakticky všetkých hráčov. Obaja brankári boli ďalšími hráčmi v poli, od ktorých zakladali útoky, ak sa vôbec lopta dostala sporadicky až na opačnú stranu ihriska. Naši chlapci nemali čas na spracovanie lopty, presnú prihrávku, útočníci preberali loptu zväčša otočení chrbtom k súperovej bránke. Zrejme aj pod dojmom obrovskej prevahy súpera sa zdalo, že zápas v prvom polčase až príliš rýchlo zabalili.

Tréneri chlapcom cez prestávku "vyčistili" hlavy, zdôraznili dôležitosť organizácie hry a systému a presvedčili mužstvo, aby hralo bezohľadu na priebežný výsledok, akoby za stavu 0:0. Hra sa aspoň trochu vyrovnala, trnavský gólostroj sa zadrhol a prvú polovicu druhého polčasu sme odohrali pri lichotivom priebežnom stave 1:2. Žiaľ, skóre do negatívneho rekordu narástlo až v posledných minútach.

Vlani sme s Trnavou v takmer identickej zostave odohrali dva vyrovnané zápasy. Dnešný súper bol však herne už niekde úplne inde, aj keď treba doplniť, že rozdielovým hráčom bola čerstvá posila zo Slovana Galanta M. Repa, ktorý svojimi fyzickými parametrami, ale aj prehľadom a futbalovou inteligenciou skôr pripomínal dorastenca ako mladšieho žiaka... V dvoch zápasoch novej sezóny strelil 12 gólov. O týždeň na Myjave by to však pre nás opäť mohol byť hrateľný zápas.

FKM Karlova Ves Bratislava - FC Spartak Trnava 3:20 (2:12)
Góly: Kachút 2, Veidinger.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Petrila, Horváth, Oros, Hargaš, Horn, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Žilinský, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Kaliský, Fraňo, Hasík. Tréneri: Šogor, Chocina.