Úspešná generálka

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom súťažného ročníka 2015/2016 zvíťazil FKM Karlova Ves Bratislava nad FK DAC 1904 Dunajská Streda 7:5 (4:4).

Zápas sa hral na ihrisku v Jurovej, mužstvo FKM naň pricestovalo priamo z týždenného letného sústredenia v Nemšovej. Potešiteľné je, že svoje minizápasy vyhrali obe zostavy (3:2, 4:3), pričom tréneri Šogor a Chocina dali v zápase príležitosť v podstate všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili sústredenia.

Súper, ktorý bude účinkovať v rovnakej súťaži, má svoje mužstvo pokope niekoľko rokov, bol fyzicky zdatnejší v osobných súbojoch a po väčšinu zápasu mal optickú prevahu. Napriek tomu sme v zápase prehrávali iba jediný raz (4:5) a spoľahlivou hrou v obrane, ako aj premenením gólových príležitostí sa nám podarilo dosiahnuť povzbudivý výsledok pred ostrým štartom sezóny. Mužstvo v tomto zložení hralo len druhý zápas, ak rátame aj modelovaný zápas 4x15 m počas sústredenia proti mladším žiakom Slovana Nemšová.

Svoje účinkovanie v Dôvera 1.lige mladších žiakov U12 začne FKM Karlova Ves Bratislava v sobotu 8. augusta 2015 o 12:00 h na vynovenom trávniku štadióna na Úderníckej ulici proti silnému FC Nitra.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves Bratislava 5:7 (4:4)
Góly:
Pokorný 2, Srpoň, Hrzič, Fraňo, Manó, Herényi (11m).