Užitočná konfrontácia v Prahe

Počas uplynulého víkendu odohrali chlapci z FKM Karlova Ves U14 dva zaujímavé prípravné zápasy s poprednými českými mužstvami tejto vekovej kategórie. Oba zápasy pre náš web zhodnotil asistent trénera Adrián Lysák:

SK Slavia Praha U13 - FKM Karlova Ves U14 1:0 (0:0)

Zostava: Vajda - Sadloň (Krajčír), Petrila, Horváth, Horn  - Oros (Fanev), Rábek (Žilinský), Hlpka (Markócsy) - Hasík (Ševčík), Fraňo (Čapucha), Vavríček. Tréneri: Janšák, Lysák, Rovenský.

Hodnotenie zápasu:

Prvý zápas na sústredení sme odohrali proti tradičnému českému mužstvu SK Slavia Praha kategórie U13. Zdravo agresívny súper prebral iniciatívu hry už od prvých minút. Svojou rýchlosťou, najmä  pri ovládaní lopty, mal súper prevahu, ktorú aj vďaka našej dobre organizovanej obrane s brankárom v prvom polčase nedokázal využiť. V prvom polčase sa chlapci postupne vyrovnávali s tempom hry, ktoré bolo vzhľadom na prípravné obdobie veľmi vysoké. Druhý polčas sme začali odvážnejšie, vypracovali sme si pár rýchlych protiútokov, ktoré sme aj zakončili, no nie s dostatočnou razanciou. Súper vsietil gól po strele z vnútra nášho pokutového územia, na ktorú naša obrana nezareagovala. Šancu v zápase dostali všetci chlapci, ktorí vďaka takýmto zápasom získavajú dôležité skúsenosti.  

FC Tempo Praha U14 - FKM Karlova Ves U14 2:0 (0:0)
Zostava: Vajda - Horn (Sadloň), Petrila, Horváth, Krajčír - Oros (Fanev), Rábek, Hlpka (Markócsy) - Vavríček (Žilinský), Ševčík (Hasík), Fraňo (Čapucha). Tréneri: Lysák, Rovenský.
 
Hodnotenie zápasu:
V ďalšom  prípravnom zápase sme si zmerali sily s rovesníkmi z FC Tempo Praha. V zápase bez rozhodcov sme prvých 15 minút pôsobili ustráchaným dojmom. Prvý polčas náš tím predviedol niekoľko pekných krídelných akcií, ktorým chýbalo už len presné zakončenie. Skúšali sme sa presadiť aj strelami z väčších vzdialeností, no tie nemali dostatočnú razanciu, aby ohrozili súperovho brankára. Od začiatku druhého polčasu sme začali v zápase dominovať a chlapci ukázali veľkú chuť a nasadenie. Po vypracovaných akciách sme zahodili aj nemožné a paradoxne sme po rýchlej kolmej akcii súpera inkasovali gól. Ďalší priebeh zápasu mal rovnaký scénar. Kým my sme nedokázali trafiť ani prázdnu bránu, či neskórovať zo samostatného nájazdu, inkasovali sme druhý krát po akcii, ktorá zaváňala ofsajdom. 
 
Výsledky oboch zápasov sú síce pre nás negatívne, ale predvedená hra, najmä v druhom zápase, naznačuje kvalitu a potenciál tohto mužstva, ktorej chýba už len úspešné zakončenie útokov. Každopádne, v ˇdalšom priebehu zimnej prípravy bude čas na to, aby sme popracovali na týchto našich problémoch so zakončením útokov.