V samom závere prišlo najvyššie víťazstvo sezóny

V poslednom súťažnom zápase sezóny zaznamenal FKM Karlova Ves svoje vôbec najvyššie víťazstvo a s prehľadom obhájil postavenie v hornej polovici ligovej tabuľky s vysoko aktívnym skóre (+31 gólov).

Zvláštnu atmosféru a vzrušenú príchuť derby zápasu mal tento duel iba v prvých pár minútach, keď sa hralo za bezgólového stavu. Potom sa náš gólostroj rozbehol naplno a hosťom vzal akúkoľvek šancu na prijateľný výsledok. Rozdiel v individuálnej kvalite hráčov, ako aj hernom systéme bol markantný a v prvom polčase s Karlovkou ako-tak držala krok iba prvá formácia Petržalky s niekoľkými hráčmi, ktorí sa v tejto sezóne pozreli do Výberu Bratislavy. O góly sa v prvom polčase starali predovšetkým osvedčení strelci O. Lednár a D. Kachút, ktorí si to na diaľku medzi sebou rozdali o korunu kráľa strelcov jarnej časti.

V druhom polčase skóre zápasu v náš prospech narastalo ešte rýchlejším spôsobom. Góly padali po krásnych kolmiciach - S. Srpoňova príhrávka za chrbát obrany do behu O. Lednárovi, majstrovsky vtipnom zakončení strelca - úžasný padáčik D. Kachúta, geniálne zvládnutej štandardke - vymietnutá šibenica z priameho kopu M. Kaliského. Do streleckej listiny sa hneď dvakrát zapísal aj nový strelec v našej zostave A. Žilinský, ktorému to určite pomôže zdvihnúť sebavedomie do novej sezóny. Výborným výkonom sa prezentoval S. Záhumenský, ktorý bol doslova všade, vymýšľal útočné akcie svojej formácie a dvakrát bol aj pri úspešnom zakončení, raz dokonca netradične hlavou. Jubilejný dvestý gól sezóny visel doslova na vlásku, napokon však nepadol. Bola by to aj tak len štatistická zaujímavosť pri záverečnom hodnotení sezóny. Treba však realisticky priznať, že dnes sme hrali proti herne asi najslabšiemu súperovi celej súťaže, ktorý od jej úvodu na prvú ligu objektívne nemal, v 26 zápasoch inkasoval neuveriteľných 466 gólov (takmer 18 na zápas!) a iba sympatická snaha a bojovnosť mu jednoducho nestačila.

V podstate už pred týmto zápasom bolo rozhodnuté, že Karlovka obháji vlaňajšiu 7. priečku v ligovej tabuľke Západ. Získali sme o jeden bod viac ako vlani, konečné skóre sme si vylepšili dokonca o 44 gólov, a to nielen vďaka faktu, že solídny Senec nahradila v tejto sezóne slabučká Petržalka. Top klubom s extraligovými mužmi a dorastom sme sa opäť priblížili, historické víťazstvo nad Slovanom, ktorý ako víťaz ligy prehral dohromady iba dva zápasy, nám už nik nevezme.

V novej sezóne na celé ihrisko to už bude celkom nový príbeh. Pre toto mužstvo - ak zostane pokope - by to mohla byť výhoda, má hneď niekoľko typologicky vhodných hráčov, ktorí sa na väčšom priestore budú cítiť ako ryba vo vode. Karlovka má všetky predpoklady, aby aj v kategórii starších žiakov hrala v prvej lige dôstojnú rolu.

FKM Karlova Ves Bratislava - FC Petržalka Akadémia 17:2 (6:1)
Góly:
Kachút 5, Lednár 4, Záhumenský 2, Kaliský 2, Žilinský 2, Jamrich, Srpoň.
Zostava: Vajda, Čomor - Šogor, Horváth, Oros, Srpoň (C), Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Jamrich, Sadloň, Hargaš, Fraňo, Petrila, Kachút, Kaliský, Fanev, Žilinský. Tréneri: Šogor, Chocina.