Víťazná rozlúčka so sezónou proti Dominu

Karlovka sa v záverečnom 26. ligovom kole predstavila na Domine vo výbornom svetle a svojmu súperovi nedala žiadnu šancu na priaznivý výsledok.

Chlapci herne dominovali od úvodných minút zápasu. Do kombinácií sa zapájali všetci hráči v poli, útoky zakončovali častou streľbou, pričom už v prvých desiatich minútach leteli na bránku domácich tri nebezpečné projektily. Pokoj do radov mužstva priniesla 9. minúta, v ktorej kapitán domácich F. Potocký v gólovej šanci fauloval J. Hlpku a z nariadenej penalty A. Fraňo otvoril skóre - 0:1. Naše mužstvo pokračovalo v aktívnej útočnej hre, po góle volala najmä strela M. Orosa z hranice pokutového územia, ktorú domáci brankár A. Belovič reflexívne vyrazil nohou. Ďalší pokus A. Fraňa, ktorý sa do tímu U14 vrátil po niekoľkých zápasoch vo vyššej kategórii, opečiatkoval brvno domácej bránky. Dôležitým okamihom bola tiež gólová poistka na 2:0, ktorú v 33. minúte po výbornej finálnej prihrávke J. Hlpku na dvakrát premenil R. Vavríček. Domáci mohli ešte do prestávky znížiť, keď sa ich útočník ocitol na päťke sám pred brankárom O. Vajdom, ale cez nášho gólmana ani na druhý pokus loptu nepretlačil do siete.

Nášmu mužstvu vyšiel excelentne aj vstup do druhého polčasu. V 37. minúte sme na pravej strane ihriska vtipne a rýchlo rozohrali autové vhadzovanie na A. Krajčíra, ten výborne posunul pred bránku na S. Popeláka, ktorý nezadržateľne z prvej sk'oroval a zároveň si otvoril g'olový účet v karloveskom drese. Po tomto g'ole naši tréneri prestriedali a postupne dali príležitosť zahrať si v poslednom zápase sez'ony všetkým chlapcom z lavičky. Slúži ku cti domáceho Domina, že zápas ani za tohto stavu nevzdali a v úseku medzi 45. a 60. minútou postupne získali prevahu a viackrát nebezpečne ohrozili našu bránku. Po g'ole volala najmä hlavička po rohovom kope, ktorú náš brankár vyrazil a samostatný nájazd, ktorý našťastie skončil tesne vedľa ľavej žrde. V tomto zápase však platilo, že keˇd to naše mužstvo potrebovalo najviac, dokázalo streliť gól. V 59. minúte predviedla Karlovka najkrajšiu akciu celého zápasu: V. Fanev korunoval svoj výborný individuálny výkon v tomto zápase krásnou časovanou prihrávkou do behu na ľavé krídlo A. Fraňovi, ten sa v bežeckom súboji zbavil obrancu, nacentroval pred bránku, kde R. Vavríček nezávahal a z voleja pridal svoj druhý gól v zápase - 0:4. Pár minút pred koncom neudržateľný R. Vavríček ešte vysunul L. Hasíka, ktorý sa zoči voči brankárovi Domina nemýlil a zvýšil už na 5:0. Keď sa už zdalo, že naše mužstvo zopakuje najvyššie víťazstvo v sezóne, prišla v posledných sekundách chvíľková nepozornosť pri rozohrávke na vlastnej polovici, po ktorej nasledoval rýchly protiútok do odkrytej obrany a domáci kapitán F. Potocký aspoň zčasti odčinil svoj faul v pokutovom území z úvodu zápasu. Treba však povedať, že Domino si za svoju snahu aspoň čestný úspech určite zaslúžilo.

Vysoké víťazstvo nášho mužstva v závere sez'ony bolo absolútne zaslúžené. Karlovka išla za ním suverénnym spôsobom, všetci hráči si dnes do sýtosti zahrali futbal, boli veľa na lopte a ukázali, že v prvoligovej tabuľke by sa aj v novej sezóne mali pohybovať v jej bezpečnom strede. Na druhej strane, dnešný súper bol o triedu slabší, ako top šestka, ktorej sme museli čeliť v predchádzajúcej sérii zápasov. Každopádne sa celému mužstvu bude po dnešnom výsledku a výkone odchádzať na zaslúžený oddych s ľahšími nohami.

SDM Domino Bratislava - FKM Karlova Ves Bratislava 1:5 (0:2)