Výborný vstup do jarnej časti ligy v Leviciach

FKM Karlova Ves zvíťazila v úvodnom kole odvetnej časti prvej ligy starších žiakov U14 v Leviciach nad domácim FK Slovan 3:1 (1:0). Bola to zároveň prvá výhra hlavného trénera M. Janšáka v prvom súťažnom zápase.

Pre Karlovku bol augustový zápas s týmto súperom v domácom prostredí, v ktorom sme napriek veľkej prevahe zachraňovali bod g'olom z pokutového kopu v poslednej minúte, dostatočným ponaučením. Mužstvo v rozostavení 4-3-3 sa dobre pripravilo na dlhé nakopávané lopty súpera, zbieralo ich z prvej a v prvom polčase takmer bezchybná obrana nepustila domácich - s výnimkou dvoch zlepených rohových kopov - k našej šestnástke. Naša záloha od začiatku dominovala a útok zásobovala peknými kolmými prihrávkami. Po jednej takej už v 5. minúte pripravil z pravej strany R. Vavríček stopercentnú šancu L. Hasíkovi, ten však v rozhodujúcom okamihu zakopol a nezakončil dôrazne. Prvého gólu sme sa napokon dočkali v 30. minúte, keď A. Fraňo a po ňom z opačnej strany aj L. Hasík výborne vrátili loptu do šestnástky, prvý raz ešte brankár domácich zasiahol, opakovaná strela J. Hlpku však už skončila v sieti - 0:1. Tesne pred prestávkou sme mohli svoj náskok ešte zveľadiť, ale strelu J. Petrilu po rohovom kope brankár zázračne vyrazil.

Naše mužstvo výborne zvládlo aj vstup do druhého polčasu. Namiesto pripustenia náporu domácich bolo naˇdalej aktívne a zaslúžene zvýšilo vedenie. Najprv v 39. minúte jeden z najlepších hráčov na ihrisku R. Vavríček vypálil spoza šestnástky, brankár strelu vyrazil iba pred seba, kde výborne nabiehal L. Hasík a ten sa už tentoraz nemýlil - 0:2. Ešte ani nedoznela radosť z druhého g'olu a Karlovka udrela aj do tretice. Opäť dobrý forčeking dostal do príležitosti zoči-voči brankárovi A. Fraňa, ktorý efektným, ale aj efektívnym lobom ponad ruky zvýšil už na 0:3.

Po tomto g'ole sa na ihrisku trochu priostrilo, rozhodca musel napomínať žltou kartou nerv'ozneho kapitána Levíc P. Flašíka a našich chlapcov táto rozkúskovaná fáza zápasu trochu vyviedla z tempa. Navyše po dvojnásobnom striedaní sa o čosi priechodnejšou stala naša pravá strana, po ktorej sa domáci viackrát dostali do bezprostrednej blízkosti našej bránky. Po jednom takom útoku prekvapil D. Beňo nášho brankára strelou k bližšej žrdi a znížil na rozdiel dvoch g'olov - 1:3. Domáci dostali krídla a zavetrili, že s týmto zápasom ešte môžu niečo urobiť. To, čo sa nám po dve tretiny zápasu darilo - držať loptu v strede poľa vo svojej moci a využívať celú šírku ihriska - zrazu nefungovalo a domáce Levice nás zatlačili pred vlastnú šestnástku. Avšak až na zopár centrov a nebezpečnú strelu z priameho kopu pár minút pred koncom si reálnu šancu na ˇdalší g'ol nevypracovali. V posledných desiatich minútach naši tréneri účinne prestriedali, na ihrisko priniesli čerstvé sily a každý z nových hráčov svojím dielom eliminoval tlak súpera. S. Popelák sa mohol dokonca zapísať do listiny strelcov, ale svoju veľkú šancu po rýchlom brejku a skvelej prihrávke S. Záhumenského nepremenil.

Relatívne presvedčivé víťazstvo v šesťbodovom zápase s tabuľkovým súperom potešilo, ako aj pekný herný prejav a dobrá forma viacerých hráčov pred očakávaným derby s Petržalkou.

FK Slovan Levice - FKM Karlova Ves Bratislava 1:3 (0:1)
Góly: 30' Hlpka, 39' Hasík, 40' Fraňo.
Zostava: Vajda - Sadloň (Záhumenský), Petrila, Horváth, Horn - Oros, Rábek, Hlpka (Čapucha) - Vavríček, Fraňo (Fanev), Hasík (Popelák). Tréneri: Janšák, Lysák.