Výborný výkon v Trnave na body nestačil

Chlapci podali proti Spartaku výborný kolektívny výkon a o body prišli až v záverečnej desaťminútovke, keď po väčšinu zápasu boli favorizovaným domácim viac ako vyrovnaným súperom.

V úvode sme odolali miernemu tlaku domácich, z ktorého napokon nezahrmelo aj vďaka dobrým zákrokom našich brankárov. Po pár minútach Karlovka - možno aj na prekvapenie súpera - postupne prevzala iniciatívu a počas celého prvého polčasu bola v poli aktívnejšia a mala loptu viac na svojich kopačkách. Góly sme inkasovali iba po štandardných situáciách (rohový kop, priamy kop), ktoré chlapci v tomto veku ešte objektívne nenacvičujú. Naopak, naše góly boli výsledkom sústavného tlaku a vydarených kombinácií v predšestnástkovom priestore. V prvom polčase sme trikrát viedli, a to sa ešte gólová strela O. Ševčíka po odraze od tyčky kotúľala po bránkovej čiare.

Spartak Trnava pridal v druhom polčase na dôraze a postupne si opäť vytvoril optickú prevahu, ktorej navyše pomáhal aj fakt, že hral po silnom vetre. Okrem gólovej kombinácie po ľavej strane si však vyložené šance nevytváral a osud zápasu bol dlho na vážkach. Napokon nás domáci "pretlačili" až v poslednej desatminútovke, keď im vyšlo niekoľko úspešných akcií najmä v krídelných priestoroch. Okrem toho zrejme rozhodla väčšia vyrovnanosť domácej súpisky, keďže náš tím dohral zápas takmer bez striedania.

Predovšetkým v prvom polčase podali chlapci jeden zo svojich najlepších výkonov od vstupu do kategórie mladších žiakov. Pritom na prírodnú trávu sa dostali prvý krát po piatich mesiacoch! Od konca októbra až doteraz odohrali všetky prípravné zápasy aj tréningové jednotky na umelej tráve. Treba veriť, že im tento zápas - napriek konečnému výsledku - veľa dal a opäť sa o kúsok priblížili k tomu, aby konkurovali výberovým tímom extraligových klubov.

FC Spartak Trnava - FKM Karlova Ves Bratislava 6:4 (2:3)

Góly: Veidinger (11m), Ševčík, Fraňo, Srpoň.
Zostava: Vajda, Čomor - Petrila, Fanev, Hargaš, Veidinger, Horváth, Kaliský, Hásik, Oros, Kachút, Srpoň, Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Fraňo, Jamrich, Sadloň. Tréneri: Šogor, Chocina.