Výpadok v prvom polčase nás pripravil o lepší výsledok

Zápas proti Senici Karlovej Vsi vôbec nevyšiel a proti azda najhrateľnejšiemu súperovi z tzv. hornej šestky podali slabý výkon. Pritom začiatok tomu vôbec nenaznačoval a v prvých desiatich minútach FKM na ihrisku dominoval. Chlapci si dobre a presne prihrávali, získali miernu prevahu v strede poľa a trpezlivo hľadali kľúč k odomknutiu senickej bránky. Postupom času sa však začali čoraz viac presadzovať hosťujúci hráči Senice. O výsledku zápasu rozhodlo desať minút v druhej časti prvého polčasu, ktoré zastihli naše mužstvo vo veľmi zlom rozpoložení. V 23. minúte vznikol pred našou bránkou závar hneď s niekoľkými gólovými šancami hostí. Prvú strelu z bezprostrednej blízkosti ešte dokázal náš brankár vyraziť, vzápätí sa dorážka odrazila od ľavej žrde našej bránky a keď sa už zdalo, že karloveská obrana dokáže upratať loptu do bezpečia, zmocnil sa jej útočník hostí M. Macho a pohodlne ju krížnou strelou k pravej žrdi dopravil do siete.

Žiaľ, útlm Karlovky pokračoval aj v nasledujúcich minútach: najprv sa na hranici 10 metrov od bránky v obkľúčení štyroch našich obrancov výborne zorientoval L. Jurka a dobre mierenou strelou zvýšil na 2:0. V posledných sekundách prvého polčasu lopta z rohového kopu preletela cez niekoľkých našich hráčov až k M. Machovi, ten si pri spracovaní pomohol rukou, čo rozhodca nepostrehol, a z päťky skóroval do tretice.

Polčasový hvizd bol pre FKM vykúpením, ale obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhom polčase. Hostia boli naďalej viac na lopte, mali priamočiarejší ťah na bránku, aj keď do jasných gólových situácií sa už nedostávali. Naši chlapci postupne vyrovnali hru, ale väčšina ich akcií sa odohrávala ďaleko od senickej bránky.

Zápletku do inak nezáživného druhého polčasu priniesla akcia v 60. minúte: po azda jedinej vydarenej kolmici sa na bránku hostí rútil A. Fraňo, brankár M. Kadlečík zabránil gólu úmyselnou hrou rukou mimo vlastnej šestnástky, za čo dostal červenú kartu. Keďže Senica už dovtedy využila všetky povolené striedania, do bránky sa musel postaviť hráč z poľa a hostia dohrávali o jedného menej. Následný priamy kop zmenu stavu nepriniesol, rovnako ako ďalšia strela na bránku v podaní M. Šogora, ktorá nemala patričnú razanciu. Aj keď sme v posledných minútach hrali vabank a útočili prakticky so všetkými hráčmi z poľa, kozmetickú úpravu výsledku to nezabezpečilo. Karlovka tak neskórovala ani v treťom zápase proti silným za sebou.

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Senica 0:3 (0:3)

Zostava: Vajda - Krajčír (Sadloň), Hržič, Horváth, Horn -Fraňo, Záhumenský, Vavríček, Ševčík (Šogor) - Hasík (Petrila), Popelák. Tréner: Šogor.