Vytúžený gól pred koncom priniesol tri body

V poslednom jesennom kole  zvíťazil v zápase pod umelým osvetlením FKM Karlova Ves nad ďalším bratislavským prvoligistom SDM Domino 1:0 gólom M. Horna 4 minúty pred koncom zápasu a po jesennej časti 1. LSŽ U14 bude zimovať na 10. mieste tabuľky.

Futbal dokáže napísať neuveriteľné príbehy. Pred dvomi týždňami dostal M. Horn hneď v úvode zápasu proti DAC nezmyselnú červenú kartu, kvôli ktorej musel inak nepostrádateľný člen karloveskej obrany pauzovať v ďalšom zápase v Trnave. Po treste nastúpil dnes v derby proti Dominu a štyri minúty pred koncom strelou po rohovom kope rozhodol dramatický zápas. Pre Martina to bol vôbec prvý súťažný gól po 38 mesiacoch! Naposledy sa trafil ešte koncom septembra 2014 v zápase prípraviek U11 proti Ružinovu (3:2). Týmto gólom zároveň Karlovka prelomila gólové suchoty, ktoré trvali od 6. kola a vysokej výhre v Skalici (0:5). Medzi gólom R. Vavríčka na 5:0 a víťaznou trefou M. Horna uplynulo neuveriteľných 516 minút!

Do samotného zápasu vstúpili naši chlapci mimoriadne nervózne, akoby si uvedomovali tiaž viacerých negatívnych sérií, ako aj skutočnosť, že po dlhom čase sú v tomto zápase považovaní za mierneho favorita. V prvých desiatich minútach však kazili aj jednoduché prihrávky, nedokázali podržať loptu v strede poľa a obranu dostávali pod mierny tlak. Herný plán Domina pre tento zápas bol pritom veľmi jednoduchý a priezračný ako voda v horskej bystrine. Okamžite po zisku lopty nasledovala dlhá prihrávka alebo skôr odkop, ktorý hľadal na hrote fyzicky mimoriadne disponovaného a zároveň rýchleho útočníka M. Lelkesa. V prvom polčase s ním zvádzali bežecké súboje najmä K. Horváth a E. Hržič, väčšinou úspešne.

Akonáhle sa naši chlapci trochu upokojili, prejavila sa ich väčšia futbalová vyspelosť. V ofenzívnejšom rozostavení ako v posledných zápasoch - so S. Záhumenským na krídle - viackrát úspešne zakombinovali a na bránku súpera vyslali v prvom polčase 6 striel, čo bolo viac, ako v predchádzajúcich 3-4 zápasoch proti špičkovým tímom ligy dohromady. Po góle volal najmä prienik L. Hasíka z pravej strany, ktorého výbornou kolmicou vysunul R. Vavríček. Žiaľ, Lukáš opäť potvrdil, že počas letnej prípravy mal na svojich kopačkách oveľa väčší pokoj, ako v samotnej súťaži.

Aj v druhom polčase pokračovala herná prevaha Karlovky. Po bolestiach hlavy ako dôsledku predchádzajúceho súboja musel však na začiatku druhého dejstva odstúpiť pilier našej obrany K. Horváth. Nahradil ho J. Petrila, ktorý sa posunul na pravý kraj a stred vystužil popri E. Hržičovi vo skvelej pohode hrajúci M. Horn. Tréneri si boli plne vedomí, že jediné nebezpečenstvo pre našu bránku hrozí od nákopov na rýchleho M. Lelkesa, ktorého obaja naši strední obrancovia spoľahlivo zdvojovali. V jedinej ošemetnej situácii mu včasným vybehnutím zobral loptu z kopačky brankár O. Vajda. Naša prevaha s pribúdajúcimi minútami rástla, strela A. Fraňa z hranice šestnástky sa obtrela o pravú žrď bránky hostí, ďalšie strelecké pokusy však už neboli také nebezpečné. Z útočnej aktivity pravého obrancu J. Petrilu rezultovalo niekoľko rohových kopov, až sa napokon ujal ten posledný v 67. minúte. Lopta z pravej strany preplachtila až na M. Horna, ktorý ju pohotovo približne na úrovni jedenástkového bodu poslal k vzdialenejšej žrdi po ľavej ruke hosťujúceho brankára - 1:0. Zvyšné minúty už naši chlapci umnou hrou a dobrým držaním lopty prežili bez pohromy a tak sa mohli tešiť z tesného ale zaslúženého víťazstva nad mestským rivalom.

Tri body z tohto zápasu znamenajú, že zimu prežije FKM na 10. mieste tabuľky Západ s dobrou východiskovou pozíciou zaútočiť na jar na vyššie priečky. Víťazstvo po 6 náročných súbojoch so špičkovými mužstvami bez jediného streleného gólu by zároveň mohlo priniesť pozitívnu energiu a väčšiu pohodu do kabíny. Viackrát sa počas jesene zdalo, že práve tá mužstvu chýbala. V tomto zápase sa opäť ukázalo, že z Karlovky v lete síce odišla nesporná kvalita, ale zostala bojovnosť. V mužstve sú typy hráčov, ktorí nevzdajú žiaden, ani zle sa vyvíjajúci zápas a azda s výnimkou Trnavy, kedy už na ťažkom teréne mleli viacerí z posledného, odbojovali každý jesenný duel do poslednej minúty.

FKM Karlova Ves Bratislava - SDM Domino Bratislava 1:0 (0:0)