Začína sa spoločná letná príprava

Len neuveriteľných pätnásť dní trvala pre mladých futbalistov prestávka medzi koncom uplynulej a začiatkom novej sezóny! Presne toľko totiž uplynie od posledného zápasu, ktorý ročník 2004 odohral na prestížnom medzinárodnom turnaji v Piešťanoch, a okamihom, kedy sa v pondelok 13. júla o 17:00 h zíde mužstvo, aby absolvovalo spoločnú letnú prípravu.

Tím do svojej premiérovej prvoligovej sezóny medzi mladšími žiakmi povedie z pozície hlavného trénera Štefan Šogor. Po odchode dlhoročného asistenta Mateja Šándora mu bude pomáhať Matej Chocina, stále ešte len 20-ročný talentovaný futbalista (naposledy hráč FK Inter Bratislava), ktorý prešiel takmer všetkými mládežníckymi výbermi AS Trenčín.

Aj v novej sezóne budú základ tímu tvoriť hráči ročníka 2004, ktorí spolu hrávajú v FKM Karlova Ves už od kategórie predprípravky. Do prvoligovej sezóny 2015/16 sa však tím rozrastie a posilní o viacero chlapcov z iných bratislavských klubov, ktorí v Karlovej Vsi ako držiteľovi grassroots licencie dostanú príležitosť zahrať si najvyššiu možnú súťaž na Slovensku vo svojej kategórii. Do každého prvoligového zápasu je totiž potrebné nominovať max. 22 hráčov, teda dve kompletné jedenástky, keďže zápasy sa hrávajú paralelne na dvoch ihriskách s počtom hráčov 7+1 a konečný výsledok je súčtom výsledkov na oboch ihriskách. Vďaka mimoriadnej transferovej aktivite najmä hlavného trénera Š. Šogora počas jarnej časti uplynulej sezóny by FKM Karlova Ves U12 mohla byť po tomto posilnení rovnocenným súperom väčšine prvoligových klubov tak, ako sa to vlani podarilo jej starším spoluhráčom z ročníkov 2003 a 2002, ktorí zhodne obsadili fantastické 5. miesto.

Počas leta bude mužstvo trénovať 4 dni v týždni (štvrtok je jediným voľným dňom) a cez víkendy odohrá niekoľko prípravných zápasov. Až do ukončenia úpravy hlavného ihriska na Úderníckej ulici v Petržalke bude tréningovým centrom štadión s umelým povrchom na Molecovej ulici. V týždni od 27. júla do 1. augusta absolvujú chlapci a dievča intenzívny letný kemp v Nemšovej pri Trenčíne.

Prvý súťažný zápas odohrá FKM Karlova Ves pravdepodobne v sobotu 8. augusta, vyžrebovanie ročníka 2015/16 sa očakáva v najbližších dňoch.