Zopár čísiel a faktov z jesene

Počas vianočných sviatkov a zimných prázdnin sme sa pozreli detailnejšie na niekoľko zaujímavých čísiel a faktov, ktoré charakterizovali účinkovanie FKM Karlova Ves U14 v jesennej časti tejto sezóny.

// Mužstvo dalo na jeseň 12 gólov, z toho 3 z pokutových kopov. Iba v jednom jedinom zápase celej jesene - v Skalici proti najslabšiemu účastníkovi súťaže - však dokázalo skórovať z hry, ostatné presné zásahy padli buď z penált alebo zo štandardných situácií.

// Chlapcom sa nepodarilo dať gól ani jednému z top 6 mužstiev súťaže. Zhodou okolností zápasy proti nim žreb zaradil po sebe, takže medzi gólom R. Vavríčka na 5:0 v Skalici a víťaznou trefou M. Horna pár minút pred koncom posledného zápasu proti SDM Domino uplynulo neuveriteľných 516 minút!

// Najlepším strelcom jesene sa stal Adam Fraňo so 4 gólmi, pričom až tri z nich dosiahol z penált, zhodou okolností hneď v prvých dvoch zápasoch. S tromi gólmi za ním nasleduje Samuel Záhumenský. Ten dal všetky svoje góly z hry, pre zmenu však v jedinom zápase proti Skalici, v ostatných 12 zápasoch strelecky mlčal.

// FKM kopal na jeseň tri pokutové kopy - všetky premenil A. Fraňo. Naopak, proti nášmu mužstvu boli nariadené tri penalty, v troch zápasoch po sebe s Trenčínom, DAC a Trnavou. Všetky naši súperi taktiež premenili.

// Na jeseň nasadili tréneri do zápasov celkom 21 hráčov, pričom však V. Fanev odohral len 4 minúty v závere zápasu v Skalici.

// Iba traja hráči - A. Fraňo, S. Záhumenský a K. Horváth - nastúpili na všetkých 13 zápasov. Ani jeden si však napokon nepripísal plnú minutáž kvôli striedaniam. E. Hržič vynechal iba jediný zápas - hned ten úvodný kvôli rodinnej dovolenke, avšak vo všetkých zvyšných 12 zápasoch odohral plný počet 840 minút, čím sa stali spolu s brankárom O. Vajdom (11 zápasov, 770 minút) jedinými dvomi hráčmi, ktorí neboli počas jesene ani raz vystriedaní.

// Poradie hráčov na jeseň podľa počtu odohraných minút: 1) Adam Fraňo 885, 2) Samuel Záhumenský 883, 3) E. Hržič 840, 4) K. Horváth 832, 5) Martin Oros 830.

// Chlapci boli na jeseň pomerne častými zberateľmi kariet. Zatiaľ čo červená pre M. Horna z úvodu zápasu proti DAC aj po čase vyvoláva zmiešané pocity z rozpačitého výkonu rozhodcu, tri žlté pre E. Hržiča robia z nášho stredného obrancu najtrestanejšieho hráča jesene, ktorého stíha s dvomi žltými K. Horváth. Po jednej žltej si ešte pripísali aj A. Fraňo a S. Popelák.